Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önvagdosás általában...

Az önvagdosás általában hogyan kezdődik, és hogyan ér véget?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Úgy kezdődik, hogy nyissssz, a vége meg temetés.
2011. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

szerintem azzal hogy ráveszi magát az ember hogy kipróbálja aztán tetszik neki, a vége az hogy vagy nincs vége, vagy pszichológus, vagy kórház vagy temető vagy rájön az illető hogy egy paraszt és abbahagyja.

ugyan úgy mint valami drognál vagy szerencsejátéknál, hasonló függősége lehet ez az embernek hasonló véggel.

2011. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

hány éves vagy?

ha fiatal, akkor jó eséllyel kinövöd.

én is kinőttem.

2011. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

sokféleképpen kezdődhet , de csak 2 féleképpen végződhet ...

könnyen rá lehet szokni úgyhogy ha véletlenül ilyen problémád van akkor minél hamarabb keress fel pszichológust

2011. ápr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Én rászoktam, körülbelül egy évig csináltam, aztán "leszoktam" , egyszer csak nem csináltam többé. Az elején mindennapos volt, aztán csak hetente 1-2, aztán már csak akkor, amikor nagyon a padlón voltam, illetve néha egy két karcolást ejtettem magamon, de nem mélyeket. aztán egyszer csak semmi. Azóta sem csinálom.

Ezt szerintem úgy hívják, kinőttem. Nem volt szükségem orvosi segítségre.


Esetleg ha szeretnél erről beszélni, keress meg privátba.

2011. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

"rájön az illető hogy egy paraszt és abbahagyja" - gratulálok..!


Általánosan nem tudok válaszolni. Nálam úgy kezdődött, hogy a lelki fájdalmat fizikaivá kellett tennem, hogy a lelki csökkenjen, aztán bővült a kör, öngyülőlet és düh, szorongás levezetéseként használtam. Mivel a karomon egyre nagyobb teret nyertek a vágások és nem szerettem volna másoknak, idegeneknek ezáltal kiadni magam, egyre ritkábban csináltam. Párhuzamosan elkezdtem terápiára járni (életem egyik legjobb döntése volt), feltárásra kerültek a személyiségem rossz integráltságának okai, a falcolás, mint tünet is abbamaradt és maximum a gondolatig jutok.


Személyiségzavaroknál gyakori. Egyébként rólam senki nem gondolná, hogy van egy borderline diagnózisom (leszámítva a karomon lévő nyomokat), csak a legközelebb állókat avattam be. A terápiáknak hála, mostmár azt mondhatom, hogy jól vagyok, van mit formálni, de élhető az életem.

2011. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 homo ludensz ***** válasza:
Számomra is érhetetlen volt mikor a betegtársaim karján végig ott voltak a cigaretta csikk nyomai.De gondoltam ha valakinek ez a "hobbija" hát csinálja.
2011. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Inkább a saját történet, mint általánosság, mert ez nem egy általános dolog, mindenkinél különböző szerintem az egész. Kamasz voltam és magányos, kétségbe esett. Aztán függőséggé vált, de sokáig nem durvult el. Volt egy másfél év 18 éves korom körül, amikor egyáltalán nem csináltam, de a késztetés megmaradt, emlékszem, végig gondoltam rá, amikor szomorú voltam, vagy dühös, vagy akármi. Aztán újrakezdtem, most 23 éves vagyok. Nem tudom, hogyan ér véget, de nem is érdekel. Nem akarom abbahagyni.
2011. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
az ugy kezdődik, hogy vannak akik más utat nem találnak, csak pl ezt vagdosást, vagy gyogyszerezést.. sajnos a vagdosásban én már két éve bennevagyok..egy év után hirtelen abbamaradt, majd ujbooll neki kezdtem, és már lassan ott tartok hogy akkor is csinálom ha semmibajom.. ugy ér véget, hogy ha van egy barát, aki kitart mellette, és megbeszélik a gondjait, akkor talán belátja hogy nincs értelme a vagdosásnak, vagy saját elhatározás..esetleg pszichológus,pszichiáter->gyógyszerek... én inkább a saját elhatározás meg a barátokra szavaznék, mert gyogyszerezni magad nem elég egészséges.. jó, most én beszélek, én is vagdosom magam, azaz vagdostam, mert próbálom visszatartani magam..szoval ezeket mondanám. 15/L
2011. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy kezdődött, hogy nagyon sok veszekedés volt itthon, és az egyik veszekedés után megvágtam magam. Bár azok csak karcolások voltak. Aztán ha rossz kedvem volt, vágtam. A picurka karcolásokból eljutottam a mély sebekig. Most perpill szenvedek, mert nem vághatom meg magam a nyári meló miatt. Szeretném véglegesen abbahagyni, de nagyon nehéz.

16/l

2011. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!