Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tud sírni a barátom?

Miért nem tud sírni a barátom?

Figyelt kérdés
Én 33 vagyok, ő 30. 12 évesen sírt utoljára. Én sem vagyok sírós, kivéve az Ő jelenlétében. Őszintén irigyel, hogy nem ő nem tud. Még ha nagyon fáj is valami neki. Mi lehet az ok? Elég zárkózott, érzelmeiről nehezen beszélő ember. Meg tudna-e tanulni sírni?
2009. febr. 28. 21:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Több fajta ember van.

Így ilyen is.

Nagyon fontos azonban az, hogy lehet, hogy "ott fogsz majd sírni ahol sneki sem lát" kategóriába is tartozhat.


A másik pedig az, hogy nem biztos az hogy "befelé" ő nem sír.

A szelepet le kell engedni, mindenkinek valahogy, mert ha nem akkor az jobban megviseli az embert.

2009. márc. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Neki baj, hogy nem tud sírni, nem nekem (tegnap 22:47). Nekem azért, mert borzasztó feszültségeket hordoz, de beszélni sem igen tud, nemhogy sírni. Én szoktam beszélni a saját bajaimról, de lehet, hogy sokszor nem vagyok vele türelmes. Ha élete nagy szerelmével való szakítás után sem tudott sírni, pedig évekig cefetül szenvedett, akkor én mit várok? :-)

Amúgy az a döbbenetes, hogy emészt, őrlődik egy jó ideig, majd úgy dönt, hogy a kapcsolat nem megy, mert magában nem tudta megoldani. De nekem nem beszél róla.

2009. márc. 1. 08:11
 13/18 anonim ***** válasza:
biztosan történt az életében valami, ami miatt leblokkolódtak az érzések kifejezésének eszközei. Nekem volt egy nagyon sötét időszakom, depresszió, öngyilkossági kísérlet, függőség, amiből nagyon nehezen tudtam kiszállni. Mire kijutottam belőle évek alatt, egyrész mélyen magamba zárkóztam, emellett elfelejtettem sírni. Már nem tudok, legalábbis fontos dolgok miatt nem, és ez valószínűleg azért van, mert "amibe nem halsz bele, az megerősít". Hát engem megerősített...
2009. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Te hogy jöttél ki? Érdemes küzdenem azért, hogy kommunikáljon? Hogyan? Nem a pszichológusa akarok lenni. Nálad a párkapcsolat játszott szerepet?
2009. márc. 1. 16:22
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A kapcsolatom miatt lettem depressziós, és részben orvosi segítséggel, részben magamtól jutottam túl rajta. Csak hát sajnos az maradt visza, hogy érzelmileg megkeményedtem és magamba zárkóztam, valószínűleg ezért nem megy a sírás.
2009. márc. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én sem sírtam 14-15 éves korom óta (31 ffi), pedig néha lett volna okom rá. Én is alapvetően zárkózott vagyok, de attól még tudok beszélni az érzelmeimről, csak nem akárkivel. Amit én nem értek, hogy másnak miért hiányzik a sírás? Sosem éreztem azt, hogy bármi jobb lenne attól, ha sírnék. Ha lehet megoldást találni, azt a hideg fej hozza meg, nem a könnyek. Ha nem lehet, akkor meg miért érezzem még szarabbul magam?
2009. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem nekem, neki hiányzik, és szenved tőle. Mikor sírok, annyira őszintén irigyel, hogy zavar is. Féltem őt amiatt hogy nehezen birkózik meg az érzelmeivel.
2009. ápr. 25. 15:50
 18/18 Tóti Katalin válasza:
Komoly betegség, ha valaki nem tud sírni. Azt jelenti, hogy nem tud méregteleníteni a mája, a stresszhormon szintje iszonyatos. A dédnagymamám ebbe halt bele.
2015. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!