Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tud sírni a barátom?

Miért nem tud sírni a barátom?

Figyelt kérdés
Én 33 vagyok, ő 30. 12 évesen sírt utoljára. Én sem vagyok sírós, kivéve az Ő jelenlétében. Őszintén irigyel, hogy nem ő nem tud. Még ha nagyon fáj is valami neki. Mi lehet az ok? Elég zárkózott, érzelmeiről nehezen beszélő ember. Meg tudna-e tanulni sírni?
2009. febr. 28. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok:-(Tudom hogy ezzel nem segitettem,de legalább nicns egyedül a barátod.Én is kiváncsi vagyok a megoldásra,mert mocsok jól esne néha.
2009. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Vannak ilyen típusú emberek ..( én nem tartozom közéjük)

Az volt a szép amit mondtál, hogy kivéve az Ő jelenlétében..

mert ha ő egy zárkózott ember, és mégis a barátodnak nevezed, csak tudjon róla, és érezze, hogy benned megbízhat.. és akkor ő is tud a Te jelenlétedben sírni..:)

2009. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyszer ért egy érzelmi sokk, és akkor 4 hónapig nem tudtam sírni, pedig jólesett volna. De ennyi ideje? Volt egy szakítása 10 éve, amiről tudom, hogy nagyon megviselte, de akkor sem sírt. Most mi is nehezen vagyunk, és majd megszakad a szíve (azt mondja), de nem tud sírni. Borzasztó lehet...
2009. febr. 28. 21:53
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez nekem teljesen új. Én nem találkoztam még ilyen típusú emberkével, és én is "sírós" vagyok. Igaz, én általában ha sírok nagy ritkán, akkor is az összegyűlt feszültség jön ki így rajtam.

Gondolom, nincs a barátodnak semmi szervi problémája... legfeljebb ő érzelmileg stabilabb...

2009. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen vagyok... Régen sokat sírtam, manapság meg már egyáltalán nem tudok. Volt olyan, hogy igen, szerettem volna sírni, hogy kijöjjön a feszültség, de nem ment. Azt gondolom, hogy ha egy embert túl sok negatív dolog ér, akkor előbb-utóbb így reagál rá.
2009. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg "befele" sír, és az nem hoz sajnos meg_könny_ebbülést sem.

Pasiknál közrejátszhat, mikor a környezet elkezdi sulykolni, hogy a "nagyfiúk nem sírnak". :s

Az érzelmei kimutatását jó lenne valamilyen formában megtanulnia.

Ha benned megbízik, és beszélsz neki a magad dolgairól, félelmeiről, érzelmeiről, akkor talán idővel ő is felbátorodik.

2009. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Én is így gondolnám, mesélsz neki a Te szomorúságaidról, aztán ő is az övéiről..

Egy szép esti esős csendes kihalt sötét utcán sétálgattok..

És az igazán összekötő dolog lesz majd bennetek, mikor képes feltárni annyira a lelkét.. mert a sírás olyan sebezhető, csak olyan mellett lehet, (egy olyan embernek) akivel szemben nincsenek gátlásai..

úgyhogy ha elég közel kerültetek egymáshoz, megy az majd..:)

2009. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Szia


Én nő vagyok, de én sem tudok sírni.

Pedig néha nagyon jó lenne, mert kijönne a feszültség és megnyugodnék.

Bármennyire fáj valami belül, nem sírok én sem.

Temetésen is én vagyok az egyetlen ember, aki nem sír.

Mások előtt meg végképp nem sírok. Még akkor sem ha elesek, vagy bármi történik. Fájhat bárhogy, majd meg bolondulok, de nem sírok :)


Egyébként nem értem mi a problémád... ez miért baj? Legalább nem sír neked állandóan. Én sok ilyen embert ismerek, nincs ezzel probléma.


Ha eléred, hogy megbízzon benned és szeressen, és tudatod vele, hogy mellette állsz, de nem erőszakoskodsz, akkor szép lassan meg fog nyílni. De fontos, hogy mutasd ki neki, hogy tényleg érdekel és kíváncsi vagy rá mit gondol. Fontos, hogy magadról is sokat beszélj neki, akár olyan dolgokat is mondj el, amikből látszik sebezhető vagy. Akkor könnyebben megnyílik majd ő is. De lehet pont olyankor akarsz vele beszélgetni az érzelmeiről, amikor neki nincs hangulata hozzá. Nagyon el kell találni.


Különben én sem tudok az érzelmeimről beszélni, vagyis néha sikerül, de egyébként nem igazán akarok. Szerintem elég, ha kimutatom. Hiszen ha szeretek valakit, akkor az minden mozdulatomban, a gesztusaimban benne van. Mindenben, amit érte teszek. - szerintem... aztán sokszor megkapom, hogy a másik azt hiszi nem is érdekel engem. Nem értem. Na mindegy :)


Szerintem ez normális, hogy a barátod ilyen. Sok hasonló pasi van. És látod lányban is akad :)

2009. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen jóbarátok epizód. : D [Chandler nem tud sírni a címe a résznek.]

Egyébként az én barátom sem tud sírni, meg nem valami érzelmes, de amikor egyszer szakítani akartam vele, akkor elsírta magát.

2009. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

22:47-es vagyok megint.

Az utánam következő hozzászólás miatt jutott eszembe valami :)


Mivel nő létemre én sem tudok sírni, legtöbbször nagyon érzelmes pasit választok magamnak, aki nem szégyell sírni sem. ( Nálunk "én vagyok a férfi" :)) )

Ezzel csak annyit szerettem volna mondani, hogy szerintem a barátod mellé te pont jó vagy. Tehát szerintem összeilletek, és abszolút passzoltok egymáshoz.

Gondolom hasonlóak vagytok,sok közös van bennetek. Viszont ami benne megvan az benned nincs, és ami belőle hiányzik az megvan benned :)

Csak még annyit, hogy fontos, ha ilyen a stílusa ne zaklasd állandóan olyasmikkel, hogy mit érez meg hasonlók. Néha kérdezd meg, de ne túl gyakran, mert az agyára megy majd ;)

2009. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!