Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert ijedek meg mostanaban...

Miert ijedek meg mostanaban mindentol?

Figyelt kérdés
13 eves vagyok es komolyan mindentol!!!!
2009. febr. 25. 21:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%
Ez lelki dolog lehet mindenképpen.Vagy idegi,vagy mindkettő.Lehet,hogy kimerült vagy,zaklatott,túlpörögtél,vagy esetleg olyan trauma ért,amit nem tudsz feldolgozni addig amíg rendesen nem foglalkozol vele...én erre tippelnék.ha tartós és komolyan zavar,keress fel egy jó kineziológust.
2009. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem ért valami komolyabb trauma mostanában? esetleg nincsenek családi problémák?
2009. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincsenek csaladi problemak,de trauma az ert boven.
2009. febr. 25. 21:55
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor lehet attól. nyugodtan fordulj pszichológushoz vagy kineziológushoz, segít!
2009. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Na majd ha kineziológushoz fordulsz, akkor leszel igazán megkattanva. A mai napig egy áltudományról van szó, ellenben egy jó pszichológus valóban hasznodra válik! Ne hagyd magad ilyen mindenféle "varázslatoknak" alá vetni, nem sámán kell neked, hanem szakember, azaz pszichológus. Egyszer egy bnőm kérésére hát nag ynehezen rá vettem magam, hog yelmenjek egy ilyen magát kineziológusnak kinevező nőszemélyhez, na mit mondjak, hát egy jót veszekedtünk, értelmes érvet egyet se tudott elő hozni, én meg egy baromi jót röhögtem, hogy ez akar bármit kezdeni emberekkel? Amikor neki lenne szüksége segítségre?


Oké, nem leszek szubjektív, nézd meg légyszi az egyetemi szakokat, a pszichológia egy elismert egyetemi képzettség, nos a kineziológia meg vagy én vagyok analfabéta vagy nem létezik egyetlen egyetemi képzésben se, na innentől azt hiszem joggal mondhatom, hogy áltudomány (na nem az egyetlen).


Neked pedig szakember kell, nem egy idióta. Tehát egy jó pszichológust keress, ennyi !!!

2009. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg tudod fogalmazni mitől félsz? Tudsz konkrét példát? Mert ugye alapvető különbség akkor a félelem és a szorongás megkülönböztetéséhez ez a tény.

Attól tartok nem tudsz konkrétumot megnevezni, jól gondolom ? Csak mert ez a nehezebb eset, ehy szorongásnak iszonyú mély gyökerei lehetnek, és tényleg keress egy pszichológust (ne mást!), mert ez csak súlyosbodni fog, és gondolom 13 évesen nem akarsz feszültségoldókon élni még, ráérsz arra majd később. Bár sajnso mai tizenéveseknél magyarországon meglepő a feszültségoldókat szedők aránya, de talán ez s evéletlen, ahogyan semmi sem.

(ne hallgass rám, csak egy kontár mentálhygienes szakember vagyok, nem vagyok pszichológus )

2009. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Rossz kineziológushoz mentél.ennyi.nem kell attól az egész szakmát szidni.ha az asztalos sz@r bútrot rak össze neked,akkor már az egész humbuk? Sok szakma létezik ami nem egyetemi végzettséghez kötött,mégis tisztességes szakma.Amit meg nem ismerünk teljesen,azt ne szóljuk le.Lehet te csak egy kuruzslónál jártál,szégyen is,hogy ilyenek "gyógyítanak" pénzért,de az orvostudomány,a természetgyógyászat is igenis elismeri a kineziológiát.Nem boszorkányság,fizikával,anatómiával magyarázható (ellenben nézzük csak meg, a pszichológia fizikai hátere max a kanapé amin heversz..pff)
2009. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szerintem csak egyszerűen légy bátor, és ha mégse megy, akkor menj oda anyuhoz vagy apuhoz, és ők majd segítenek.

Én egyébként gyanítom, hogy te nem ijedtséget, hanem félelmet szerettél volna írni, mert tudod a kettő nem ugyanaz. Véleményem szerint az az egyetlen probléma, mint egyébként minden kiskamasznál, hogy túlságosan autonóm, azaz önálló akarsz lenni, és az életedben bekövetkező stresszesebb dolgokat nem tudod feldolgozni, viszont már ciki lenne anyuhoz meg apuhoz fordulni. Egyébként én fogadni mernék, hogy korán érő típus vagy és lány.... Írd meg ha igaz:D

2009. aug. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sziaa

Mostanában én is megilyedek mindentől,viszont sem trauma sem semmiféle családi problémám nincsen!Nálam ez csak akkor fordul elő ha elbambulok vagy alszom (utobbinál a telefoncsörgéstöl pl.)

Ezt az orvos majdnem,hogy természetesnek mondta!Ez van :)Ha viszont trauma ért böven és ezzel tisztában vagy...akkor nem értem a kérdésed...nem ide kellett volna irni hanem felkeresni egy szakembert.Szerintem.

2013. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező baromira nem a félelemről akart írni, hanem igenis az ijedségről. Azt nem tudom, bármi traumának mi köze lenne az ijedséghez, de az utóbbi időben én is nagyon meg tudok ijedni, és utána olyan rosszul érzem magam, és ha épp valamin agyaltam az ijedés előtt, azt elfelejtem. (Nyelvet tanulok, úgy főleg rossz.) Ilyenekre gondolok, becsapnak egy kocsiajtót az utcában (nyitva van az ablak), hirtelen valaki dudál az utcán, rámcsengetnek a biciklisek, amikor megyek a járdán, a szél bevágja az ajtót, és még nagymamám ért nagyon az ijesztgetéshez, bár nem szándékosan csinálja, de a hátam mögé settenkedik, és ott szólal meg. (Így már égettem meg magam forró kajával.)


Én is választ szeretnék, hogy mitől lettem ilyen ijedős, és miért van kellemetlen érzésem, miután megijedtem?

2013. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!