Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Szeretném végre...

Mit tegyek? Szeretném végre kialudni magam.

Figyelt kérdés
Xanaxot és Hova tablettát szedek, igyekszem napközben kifárasztani magam, de egyszerűen nem bírok elaludni hajnali három előtt. Egyszer-egyszer már hajnali egykor alszok, de még ez is ritkán van. Másnap persze korán kelek. Kimerült vagyok.
2009. febr. 21. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nő vagy, szülj egy gyereket (ha férfi vagy, akkor csinálj egyet), és tuti hogy hamar elalszol minden nap! :)

Viccen kívűl.. esetleg ha tv-zel se leszel álmos? Egy kis meleg tej segíti az alvást. Én a telefonommal szoktam sudoku-t játszani olyankor, 5-10 perc után álmos leszek általában. Mostanában megy anélkül is.

2009. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy gyerekhez még fiatal vagyok. :)

Nem segít. :S Se a tévé, se az olvasás... Próbáltam már langyos tejet inni, meg meleg kakaót is, de semmi hatás. Általában netezni szoktam, és akkor lassanként elálmosom. Amint érzem, hogy egy picit is álmos vagyok, rögtön ugrok az ágyba, csak ez sajnos későn szokott bekövetkezni. Vagy korán. Ahogy nézzük...

2009. febr. 21. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor passz. Lehet, hogy te egyszerűen ilyen bagoly típus vagy. Kelj később, és meg van oldva a gond! :)
2009. febr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt nem lehet... Muszáj reggel felkelnem korán. Na mindegy... Már kezdem megszokni végülis.
2009. febr. 22. 00:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélsz, mivel nekem is hasonló gondjaim vannak. Szerencsére nekem nem kell korán kelnem így mindig kialszom magam, legfeljebb délután 1-kor, 2-kor kelek fel :-).

Ahhoz, hogy vissza tudd állítani magad a rendes kerékvágásba, hagyd abba a xanax szedését, mert csak eltompít és fiatal vagy te még az antidepresszánsokhoz. Ne szoktasd magad hozzá, mert nehéz róla leszokni (olyan, mint a kábítószer). Tehát, ha abbahagytad a xanaxot, akkor hagyjál ki egy éjszakát az alvásból (ehhez legjobb a Pénteki nap, ha suliba jársz), és másnap lefeküdhetsz korán és el is alszol, mert nagyon álmos és fáradt leszel. Esetleg egy szem Eleniumot bevehetsz segítségképpen (ez egy nagyon enyhe nyugtató, ami segíthet ellazulni). Ha ez így sikerül, akkor a további napokon ne told egyre kijjebb a lefekvés idejét, hanem lehetőleg minden nap próbálj meg azonos időben lefeküdni. A szervezeted hamar rááll erre és meghálálja a rendszerességet.

2009. febr. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NE netezz ha aludni szeretnél, a számítógép monitora olyan hullámokat bocsájt ki a tested felé ami arra ösztönzi az agyad ,hogy éber legyen
2009. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A laptop képernyője is?

Én ugyanakkor álmosok el a gép előtt is, és magam elé bámulva a sötétben is.

2009. febr. 22. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:
A XANAX NEM antidepresszans! Hanem szorongasoldo, nyugtato-altato hatasu GYOGYSZER!
2009. márc. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!