Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az ha valaki...

Mit jelent az ha valaki magáról sokszor E/3-ben beszél?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 22:56
1 2 3
 11/21 tigress ***** válasza:
86%

Imádom az utolsó két hozzászólást, és nagyo9n egyetértek velük!

Tigress voltam (a vicc kedvéért :D)

Egyébként én is szoktam többes első személyben beszélni, de annak pl. oka van: mi felástuk a kertet, vettünk egy lábast (vagy akátmit)... Tudniillik: én és a férjem, tehát mi. De szerintem ez még eléggé normális dolog. Vagy nem? Ha tényleg együtt csináltuk, vagy együtt döntöttünk róla.

2011. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%

Én csak akkor szoktam mondani, mikor hallom a nevem pl:

xy: ...Kitti...

én: Mi van Kittivel?

Szerintem ez nem baj még :)

2011. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 tomy88trance ***** válasza:
58%
Utolsó előtti hozzászóláshoz, ha mi akkor az nem E/1 hanem T/1 ugyanis mi nem én :) Egyébként aki E/3 személyben beszél magáról hát az vagy nem tanult nyelvtant vagy tényleg valami baja van :)
2011. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
Az én unokatesóm szokott így beszélni. Hat éves autista. Általában ők beszélnak E/3-ban magukról.
2011. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%

"Kissé fejletlen az "éntudata", nem azonosul önmagával."


A felvilágosodott mesterek szerint ez a megvilágosodás kulcsa. Ismert, hogy a kisgyerekek a legbölcsebbek, mielőtt teletömjük minden szarral a fejüket. Pl. ők is egy ideig így beszélnek magukról. Ha nem azonosulsz semmivel, amit a társadalom rád nevel (nemzetiség, a neved, az egód (állati részed) stb.), akkor elérheted a megvilágosodást.

2011. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit jelent, de nagyon idegesítő. Bár anyukák szokták ezt mondani. Gondolom az amerikai filmekből tanulták. "Anya felöltöztet. Anya dolgozik. anya főz."

A másik, idegesítő, amit szintén az anyukák szoktak: T/1-be beszélnek. "Oviba járunk. Tanulunk beszélni. Már tudunk sétálni." -.- Az agyamra megy.

2011. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 tigress ***** válasza:
52%
Tomy88, ennyit azért én is tudok nyelvtanból, az én anyanyelvem is magyar! :) Csak ezzel azt érzékeltettem, hogy én sem mindig egyes szám első személyben beszélek. Hiszen írtam is, hogy mi-rólunk beszélek.
2011. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
89%
Azt jelenti hogy beteg, nem normális. Szerintem így értelmes ember nem beszél...:)
2011. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki magáról sokszor E/3-ban beszél?


A kisgyermekkor egyik jellemzője, úgy 2-3 éves korig. Utána alakul ki az "én"tudat, ahogyan már itt valaki írta is.

Ha felnőtt beszél így, akkor

vagy túl sokat foglalkozott ilyen korú gyermekekkel / gyermekével, és önkéntelenül azonosul velük /vele,

vagy hülyéskedik, tréfálkozik,

vagy kívülről nézi önmagát, lehet, bírálóan.

2011. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt jelenti, hogy ő Winnetou!
2011. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!