Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Miért nem bírom...

Ez normális? Miért nem bírom a változásokat?

Figyelt kérdés

15/L vagyok.

Nem bírom a változásokat!

Ezektől kiborulok:

-új iskola

-új tanárok

-új körülmények

-új életmód

- bármi ami nem a megszokott


Ez normális?

A másik meg hogy utálom a bulikat, visszahúzódó vagyok kevés baráttal.

Maximalista vagyok, ideges vagyok ha valami nem sikerül!

Minden apró dolgon kiborulok, van amikor ok nélkül sírok!


Ez normális?

Mi lehet a bajom?


Köszönöm!


2011. febr. 23. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
az első rész, a sulis azért van mert írod hogy visszahúzódó vagy, tehát nehezebben ismerkedsz, ezért nem jó a környezetváltozás neked. azzal nincs baj hogy maximalista vagy. az idegeskedésről majd leszoksz pár év múlva. én is hasonló voltam.
2011. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Mondok neked valamit. Normális vagy :) Amíg fiatal vagy, pont ebben a korban adod ÖNMAGADAT, amikor azt mondja rád a felnőtt, hogy "lázadó". Ilyenkor vagy önmagad. A felnőtt már "megbékélt" az élettel, ami nem volna szabad. A kérdésedre térve, ADD ÖNMAGAD! Ha visszahuzodo vagy, az ugy van rendben. Ne akarj másra hasonlítani, mert az Ő, te meg így vagy EGYEDI. Ha maximalista vagy, az sem gáz, mert vedd ugy hogy preciz vagy, az egy jo tulajdonság. DE! ne ess át a másik oldalra, mert tökéletes nincs, szöval soha ne törekedj a legjobbra, mert az ugysem éred el, akarhogy is akarod. Apró dolgokkal meg minek kell foglalkozni? 15 évesen tervezd a jövődet, hogy mit akarszn elérni! Ha viszont sírnod kell azt ne tartsd vissza, az nem szégyen. Síráskor megszabadulsz, lelki terhektől, megkönnyebbülsz, ha nem is tudod az okát, az nem baj, lényeg hogy kijöjjön, és ne hordozd tovább.


Sok sikert :)


24/F

2011. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy bizonyos személyiségtípus, nem betegség, vagy baj! Teljesen rendben van veled minden!
2011. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Normális nem szeretni a nagyobb változásokat. Az olyanok, mint egy iskolaváltás, mindenkit megterhelnek.


"utálom a bulikat, visszahúzódó vagyok kevés baráttal"


Ez is normális. Az emberek kb. fele így van ezzel, bár általában nem vallják be, mert tudják, hogy ez "nem normális", ezért azt hazudják, hogy élnek-halnak a bulikért, amiket időnként kellemetlen kötelességként végigunatkoznak.


"Maximalista vagyok, ideges vagyok ha valami nem sikerül!"


Mindenkit zavar, ha valami nem sikerül.


"Minden apró dolgon kiborulok, van amikor ok nélkül sírok!"


15 éves lányoknál ez sem ritka.


"Mi lehet a bajom?"


Kamaszkor.

2011. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

Remélem, hamar elmúlik ez a kor.

Ammi a sulis dolgot illeti, múltkor visszalátogattam és majd meg szakadt a szívem! Régi tanárok, akiket nagyon szerettem, ismerős gyerekek, 8 évig abba az épületbe jártam.

Azóta teljes letargia... :"(

A középiskolában van néhány vicces tanár, akik mindig megnevettetnek, de van amikor már ők is csak a régiekre emlékeztetnek.:(

Néha azt hiszem bolond vagyok, mikor pl. a régi földrajz, informatika tanáromat látom a gimiben, mikor tudom, hogy ez nem lehet. Legtöbbször hallom a hangjukat is de aztán rájövök, hogy azok a 12-esek voltak, de úgy hasonlítanak a felnőttekre, a régi tanáraimra 1 pillanatig....:(

Ne higgyetek őrültnek, de tényleg ez van, nem tudom mit tegyek.:S

2011. febr. 25. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!