Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Téveszme? Mit lehet tenni?

Téveszme? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor,talán két éve kezdődött, de lehet régebben, bár mindig is voltak fura gondolataim. A lényeg: Olyan leküzdhetetlen gondolatok kísértenek, amiknek nem tudok ellenállni.A leggyakoribb: "Ha nem teszek meg vmit, akkor rosszindulatú daganatot fogok kapni." Nagyon fura dolgokat teszek ilyenkor. Például képes vagyok 20-szor megfordítani a párnámat lefekvés előtt, vagy teljesen megmagyarázhatatlan fura mozdulatokat lejteni, és egyszerűen nem tudok ellenállni.(Egész pontosan nem merek.) Engem is kiráz a hideg ettől, hál istennek el tudom titkolni mások elől, bár sokszor érzek késztetést, hogy nyilvános helyen is furcsa dolgokat műveljek, és pokoli nehéz leküzdeni. (Szerencsére ott eddig sikerült.) Nem hallucinálok, ezeket a dolgokat nem hang mondja, a gondolataim csak megszületnek, attól kezdve viszont akaratlanul is tényként kezelem. Egyszerűen csak tudom, hogy ha mondjuk nem tapogatom meg a fogkefémet, akkor valami szörnyű fog velem történni, és sorolhatnám...

19/f


2011. febr. 7. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Fordulj egy pszichológushoz. Kényszeres vagy, ez nyilvánvaló... próbáld magad elfoglalni, próbáld megtalálni az okát ennek a kényszeres viselkedésnek. Mi nincs rendben az életedben? A szüleiddel milyen a kapcsolatod? Saját magaddal ki vagy békülve?


Mindenképpen pszichológus, de addigis próbáld ŐSZINTÉN megválaszolni ezeket a kérdéseket. Ha van kevded beszélgetni valakivel erről, akkor nyugodtan írhatsz egy privátot...

2011. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem ezt egy pszichiáternek is el kellene mondanod. Lehet kezelni gyógyszerekkel és pszichoterápiával. Nem vagyok orvos de azt hiszem ezt hívják kényszerbetegségnek! Ne halogasd vagy bagatellizáld el. Fordulj minél előbb orvoshoz!
2011. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hasonló késztetéseim, bár nem ennyire súlyosak. Megigazítani a papucsom, leellenőrizni még egyszer, hogy bezártam-e az ajtót vagy megnézni, hogy hány óra van. Képes vagyok ezekért akár kijönni a tus alól, vagy felkelni az ágyból. Ismerős volt a "hangos" hasonlat a bizonyos késztetésre. Én tudok uralkodni rajta, ha nem teszem meg azonnal, bár kissé furán érzem magam, valamennyire kielégítetlenül, de azon nyomban el is felejtem. Ezt próbálom tanácsolni neked is, hátha beválik :) Igaz ehhez az én gyenge rövidtávú memóriám is szükséges talán :P Ha pedig nem működik, és úgy érzed, hogy kezd eluralkodni rajtad, én is egy szakembert ajánlanék.
2011. febr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegséged van.
2011. febr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van. Ez nem téveszme, hanem kényszerbetegség. Természeténél fogva nehezen leküzdhető, ellenben tanulható, ilyesformán enyhén ragályos is.

Gyermekeknél a járvány ott indul, amikor nem szabad rálépni a járda repedéseire, mert szerelmes leszel, vagy megharap a kígyó.

2011. febr. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu, nekem a falat kellett állandóan fogdosnom, vagy lehajolni egy kőért az utcán, vagy megmosni is kezemet állandóan. Amint leküzdöttem az egyiket, jött utána a másik. Aztán nem tudom, szépen lassan abbamaradtak, szerintem meguntam, túl nagy erőfeszítésembe került. de ezen kívül folyamatosan győzködnöm kellet magamat, hogy igenis semmi sem fog történni ha nem teszem meg az adott dolgot. Mert nem fog semmi sem történni, ez 1000 százalék, csak mi hisszük ezt a kényszerbetegség miatt. Néha azzal is próbálkoztam , hogy inkább arra gondoltam, hogy akkor fog megtörénni valami baj, ha iylen dolgokat csinálok. Ez is segít szerintem:)
2011. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak: Igen, ilyen ellentétes gondolatokkal, én is próbálkoztam, nem sok sikerrel, habár ez szerintem amúgy is olaj a tűzre.


Mindenkinek köszönöm, nagyon sokat segítettetek, úgy érzem, túl leszek rajta. : D Egyébként volt már időszak, hogy teljesen elmúltak a kényszerek, csak sajnos többször is visszatértek. : ( De úgy érzem, lassan megtanulom leküzdeni őket, illetve megoldani a mögöttük lapuló problémákat. Mindenesetre köszi a segítséget! :)

2011. febr. 9. 16:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés ez, de köszönöm, hogy feltetted. Már csak azért is, mert úgy érzem, én is ebben szenvedek, de már olyan serdülőkorom óta gyerekkorom óta. Kezdődött az egész fejrázással, ugrálással, szándékos vagy akaratlagos fejmozgatással pislogással, szemöldökmozgatással, krákogással, kényszerköpködéssel, fejforgatással, bőr- ill. körömrágással,... stb. emellett én is gyakran későn veszek észre apróságokat, kissé feledékenynek érzem magam, többször hajlamos vagyok akár többször is visszamenni pl. megnézni, bezártam-e azt az ajtót, lekapcsoltam-e a villanyt, a kilincset nem merem a mai napig közvetlenül megfogni, csak akkor, ha tudom, hogy utoljára én fogtam meg, a WC-ülőkét mindig átmosom, szappanos vízzel, mielőtt leülök rá... stb. ilyenek. Családtagjaim elől -- akiket utálok, -- folyton elhúzódok, mert az érintésükre, hozzáérésüktől kiráz a hideg. ez viszont még onnan jött, hogy 6. osztályban amikor iskolát váltottam a többiek azzal provokáltak, hogy hozzámértek, majd ezután lefújták magukat, vagy letörölték a kezüket előttem miközben cukkoltak, hogy "leprás vagyok" :s (történt mindez egy római katolikus iskolában... oO ). Így aztán ez a "ragály" a családtagjaimra is némiképp átterjedt anno, főleg apámmal szemben.


Időnként azonban én is uralom ezeket a kényszereket, s talán most, hogy próbálok azok közül kitörni, akik sztem lelkileg egy kalitkába zártak eddig, így ezek is szűnőfélben vannak. Sztem ez a dolog vmilyen szinten összefügghet személyekkel, akiktől vmennyire függesz vagy függhetsz! :o


Azonban a jógázás, a koncentráció, önfegyelmezés mind-mind jó hatással vannak erre a dologra. Ha azonban nem segít semmi, hatékony megoldás lehet a jógázás, ill. a hipnoterápia, amiken keresztül hozzá lehet férni a tudatalattihoz, és megnyitni, kitisztítani. A hipnoterápiához azonban kell egy akusztikus vezetőfonal (narráció), ami irányítja a gondolataidat, és rászuggerálja a rossz beidegződésre a helyeset, és így megszűnhet az ördögi kör egyszer és mindenkorra. 29/F

2011. febr. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!