Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gusztustalannak érzem magam,...

Gusztustalannak érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és kb. fél éve gyötrődöm a külsőm miatt. A homlokom nagyon pattanásos, kövérnek érzem magam (49 kg / 165 cm), és a melleimet is gyűlölöm, mert a 75A-s melltartó nagyon kicsi rám, viszont a 75B-s csak push-uppal jó. Undorom magamtól, egy öngyilkossági kísérletem is volt (gyomormosás, infúzió, egy hét toxikológián, 5 hét pszichiátrián). Antidepresszánsokat írt fel nekem a pszichiáterem, de nem segítenek. Annyira undorítónak érzem magam, hogy félek kimenni az utcára, és mikor találkozom az osztálytársaimmal, érzem, hogy lenéznek amiatt, mert nagyon csúnya vagyok. Van valakinek bármi ötlete, vagy tényleg az lenne a legjobb, ha végre kinyírnám magam?
2011. jan. 30. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"kövérnek érzem magam (49 kg / 165 cm)"

Érzed, mert ez már-már sovány alkatnak számít. Innen kellene kiindulni, mert az önképed köszönőviszonyban sincs azzal, ahogy mások látnak. Ezek szerint legalábbis.

2011. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy pl. a kövérségérzetem teljesen irreális, de mégis selejtnek érzem magam miatta, meg a többi fenti dolog miatt is. Nemrég egy lány, akivel táncra járok megjegyezte csak úgy magától, hogy nagyon szép vagyok, de én mégis meg akarom ölni magam, mert nem bírok tükörbe nézni.

Mondták már, hogy extrém önbizalomhiányos vagyok, de nem tudok magamon segíteni, és a gyógyszerek sem segítenek...

2011. jan. 30. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, ha nem lennél szép, vagy mások nem tartanának annak az sem jelentené a világ végét. Nem másokért kell élned, hanem magadért elsősorban. Hogy ezt hogyan lehetne belátni? Na, erre nekem sincs receptem.
2011. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Két és fél éve pszichiáterhez járok, egyikük sem tudott segíteni. Vannak barátnőim, akik sokkal csúnyábbak nálam, de egyáltalán nem gyűlölik, vagdossák vagy szurkálják magukat, mint én. Néha éheztetem is magam, csak hogy rossz legyen.
2011. jan. 30. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha van kedved írj privit, beszélgethetnénk erről. Kíváncsi lennék rád!
2011. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A válaszodból kiderül, a barátnőidet csúnyábbnak látod magadnál, hogy is van ez, te mindenkit rondának tartassz? Próbáld meg valahogy ezt a témát nem ennyire erőltetni, szerintem mindenki olyan szép, minden ember különleges.
2011. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Évek óta élek így. Nem jó, de nem lehetetlen.
2011. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

érdekes én is kb ilyen vagyok csak csávó és kicsit idősebb

úgyhogy tanácsot nem tudok adni , csak annyit hogy nehogy "kinyírd" magad , majd lesz jobb (klisé de igaz)

2011. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A pattanások ebben a korban teljesen természetesek, kozmetikus is tud rajta segíteni vagy a Drogériákban is remek tanácsokat adnak ezzel kapcsolatban..

persze mondhatod könnyen beszélek nem vagyok a helyedben, de butaság az egész hidd el a magasság és súly arányod megfelelő, gondolom abban látod a problémát hogy nem a csontkollekciókhoz hasonlítasz, meg esetleg széles a csípőd? a termékenységet testesíted meg, (megjegyzem a te korodban én is örök elégedetlen voltam, ne tedd mert a belső értékeid fontosak lesznek majd valaki számára aki még talán nem jött el az életedben, add meg magadnak az esélyt, és talán olyan ember véleményére adj, aki elfogulatlan, és ellenkező nemű, ugye tudod mire gondolok? Tudod mennyi klassz dolog van a világon azon kívül, hogy folyton csak azzal foglalkozzunk ki mit gondol rólunk????????

2011. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
háát sztem nincs olyan h szép ember vagy csúnya ember mert senki sem tökéletes... és 13/L vagyok (45kg/159cm) furcsa módon ehhez a magassághoz képest vékony vagyok de a csípőm vastag...énis érzem h megbámulnak meg oylan furcsán néznek rám...de meg lehet rá az okuk mert elég furcsa zenei izlésem van azaz szeretem a japán együtteseket amit más a suliba nemszeret... de ne akard magadat kinyírni...de ha gondolod küldj magadról képet privben és én is küldök de sztem nem lehetsz gusztustalan...amm bocsi a tolakodásomért...
2011. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!