Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám ezt feldolgozni?

Hogyan tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 éves vagyok. 20 évesen egyedül voltam otthon,amikor éjjel betörtek hozzánk.A fürdőszobába mentem be,de a tettes rámnyitott,megijedt és megszúrt.Annyi volt a szerencsém,hogy magammal vittem a mobilom,szal miután elfutott,hívtam a segélyhívót.A tettest elkapták,de a gond az,hogy azóta nem bírok egyedül lenni,főleg éjjel.Van,hogy 2-3 napig nem alszok,vagy egész nap a suliban vagyok,csak ne kelljen hazajönni. 1,5 évig jártam pszichiáterhez,de az sem segített sokat,amikor hazajöttem,ugyanúgy féltem.Ha pedig altatót veszek be,nem bírok reggel felkelni vagy éppen egész nap kába vagyok.Altató nélkül pedig vagy rémálmaim vannak arról,hogy belehalok a szúrásba vagy nem tudok egyáltalán aludni.

Az eset nem kamu,ezeket a kommenteket megelőzném.Ilyenek nem csak a Helyszínelőkben történnek,hanem nagyon sokszor a valóságban is.Azért írtam le,mert hátha van valaki,akivel történt ilyen,hogy megtámadták,túlélte és túl tudott lépni rajta.Mert én nem tudok és megkeseríti az életem.


2011. jan. 20. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
pedig ehhez egy jó pszichológus kell. Olyat keres ahol van meditáció illetve hipnózis.
2011. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanabban a lakásban élsz, ahol az eset történt? Nem tudnál esetleg elköltözni? Szereltess rácsot az ablakokra, az ajtóra, szereltess be riasztót, tegyél meg mindent - persze az anyagi lehetőségeket figyelembe véve - mindent, ami a biztonságérzetedet növeli.
2011. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még azt elfelejtettem, hogy esetleg beiratkozhatnál egy önvédelmi tanfolyamra. Olyat keress, amit kifejezetten nőknek indítanak, ill. van pszichés felkészítés is.
2011. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hűha. Velem nem történt ilyesmi szerencsére, nagyon sajnálom, hogy veled megtörtént. Remélem már jól vagy. Gondolj arra, hogy nem történt veled semmi, nem kell félned, rendben vagy. Gondolom a biztonság érzeted kicsi, ezért én a helyedben vennék valami riasztórendszert! Ezt tartanám megoldásnak. Vagy ha nagyobb a lakásod, add bérbe, úgy nem leszel egyedül. (:
2011. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ugyanott lakom,de 3 hónap múlva költözök mégpedig egy ideig egyedül,ezért lett aktuális a kérdés.Mert a szüleimmel nem félek,de ha elköltözöm és egyedül leszek,nem tudom mi lesz.

Riasztó van,5 zár is,de a félelmem szerintem inkább belülről ered,egy betonbunkerben sem érezném magam biztonságban,sokszor újra és újra látom az egészet.

A pszichológus dolgon gondolkozom,hogy visszamegyek,csak nem tudom kihez vagy esetleg milyen terápiával lehet ezt megoldani.

2011. jan. 20. 23:10
 6/9 anonim válasza:
En is felek egyedul otthon es en attol nyugodtam meg,hogy kaptam egy kutyat :) Onnantol nem feltem egyaltalan,mert ott volt mellettem mindig.
2011. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Poszttraumás stressz zavarnak hívják ezt a tünetcsoportot, ami neked van. Olyan pszichológus kell, aki ennek a kezelésében járatos. Próbálj meg ilyet keresni! (Esetleg NANE egyesületnél, bár ők bántalmazott nőkkel foglalkoznak, de a lényege annak is hasonló)
2011. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kutya jó ötlet,köszi szépen,akkor nem érezném magam egyedül,lehet,hogy ha elköltözöm,beszerzek egyet:)


A poszttraumás stressz fogalmával tisztában vagyok,rám azért nem teljes mértékben illik,mivel a társasági élettől nem fordultam el,depressziós sem vagyok, ,,házon kívül" semmi problémám. Keresni fogok vkit,aki ilyesmivel foglalkozik.Köszi a válaszokat.

2011. jan. 21. 18:45
 9/9 anonim válasza:
javaslom, hogy kutyát vegyél, menhelyen is vannak kicsi, fiatal kutyusok, nagyon jó társ, és jó házőrző, sok örömet tud okozni, stressz ellen is jó, mert a simogatása megnyugtató. de ha gondolod, lehet venni gáz spray-t is. pszichológust 2-3 alkalomra javasolnék
2011. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!