Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék? 17/L

Depressziós lennék? 17/L

Figyelt kérdés

neten olvasgattam ...


* az örömtelenség érzése ("semminek sem tudok örülni, nincsenek érzelmeim")

* döntésképtelenség, rágódás lényegtelen dolgokon

* dekoncentráltság és figyelemzavarok

* csökkent érdeklődés a világ dolgai iránt

* gátoltság, nehézkesség, meglassultság, "lustaság"

* bűntudat, indokolatlan lelkiismeret-furdalás

* szégyenérzés, gátlásosság, frusztráció érzése ("csak terhére vagyok másoknak")

* fáradtság érzése, fáradékonyság, passzivitás, csökkent energia

* alvászavar, a szexuális működés zavarai

* étvágyváltozás, általában étvágytalanság, fogyás, ritkán túlevés, az édesség fokozott kívánása

* halálvágy, öngyilkossági gondolatok, késztetések


Tünetek, amelyek mögött gyakran depresszió húzódik meg:


* Fáradtság/fáradékonyság, gyengeség. A depressziós betegek 80 százaléka panaszkodik fáradtságra

* Alvászavarok

* Szorongás. A depressziós betegek több mint 50 százaléka mutat súlyos szorongást

* Krónikus fájdalom. A fájdalomküszöb csökkenése, túlérzékenység jellemző. A krónikus szervi eltérésekkel nem magyarázható fájdalmak 60 százaléka mögött depresszió húzódik meg, gyakori kísérője az étvágycsökkenés, a bizonytalan hasi fájdalmak

* Csökkent szexuális érdeklődés, funkciózavarok

* Csökkent munkaképesség érzése


és ezek , mind egytől egyig , igazak...

sajnos a családi életem romokban , alkoholista szülő , elvált szülök ... stb stb


mihez kezdjek most ?


2011. jan. 20. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Igen,az vagy ezek szerint!Fordulj orvoshoz.De van egy jó hírem is,nem vagy egyedül.Mert a tüneteket olvasgatva,úgy nézem én is az vagyok,méghozzá nem is kicsit:(

Menjünk együtt dokihoz!:))

2011. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 o.w.a. válasza:

Szia!


Én súlyos depresszióból gyógyultam, ha szeretnéd, beszélgessünk erről, szívesen segítek Neked, adhatok esetleg néhány jótanácsot. Ha gondolod, írj nyugodtan az o.w.a@freemail.hu-ra.

(ha írsz, megkérhetlek, hogy másold be a leveledbe újból ezt a kérdésedet is, hogy tudjam, hogy Te vagy az?köszönöm)

2011. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hűha, ahogy olvasom így rám is majdnem mindegyik jellemző, az öngyilkosságos részt (kísérleten már túl vagyok) és az érdeklődést a világ dolgai iránt (elég sok minden érdekel). Pszichológusonhoz kéne menned (meg ezek szerint nekem is, csak valahogy én bennem ezek már túlságosan is rögzültek, hogy betegségként fogjam fel), Ő tudna segíteni.
2011. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
*Úgy értettem ,hogy az öngyilkosságot és érdektelenséget a viég dolgai iránt leszámítva.
2011. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Írj privit, talán segíthetek!
2011. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a pszichiátriai diagnózis felállítása úgy menne, hogy a DSM-ből kimásolt címszavakat valaki önmagának kipipálgatja, aztán már depressziós is, akkor egyrészt a pszichiátereket nem kellene évekig képezni, másrészt a fél emberiség depressziós lenne.


Ha komoly panaszaid vannak, fordulj orvoshoz, ő majd megállapítja, hogy "depressziós" vagy-e, sőt, van-e egyáltalán bármi bajod.

2011. jan. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Somebody2219 válasza:
depressziorolmindent.5mp.eu
2011. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!