Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már val. Akinek a hiperak...

Volt már val. Akinek a hiperaktív gyereke a Vadaskertben?

Figyelt kérdés

Annyit tudunk jóformán, hogy ott leszünk, lesz egy beszélgetés, két hétig ott marad a gyerkőc, aztán mielőtt hazajövünk, kapunk pár jótanácsot.

Volt már valakinek a gyereke? Mi zajlik ott egyáltalán?

Volt eredménye?


2011. jan. 13. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Vadaskert igen jópofa hely:D

Volt 1 srác gyógyszeres kezeléseket kapott de még úgyis magán kívül volt :D


Annyi az egész h megfigyelik a viselkedését az ott maradásból érthetően. Felállítanak 1 értékrendet majd ahhoz mérten kezelik őt.

Hasonló a pszichiátriai körülményekhez.

2011. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

:(

Nem voltam még pszichiátrián, (de még lehetek), de azért el tudom képzelni.

Ez így akkor egy kalap ....t nem fog érni, mert új környezetben, új helyzetben mindig jól teljesít, mert az leköti a figyelmét.


Eredményes volt egyébként, vagy hasznos?

Én már nagyon elkeseredtem, mert eddig az egyetlen, amit a szakemberek tenni tudtak, hogy széttárták a karjukat, és továbbpasszolták a "problémát", vagyis a gyereket.

2011. jan. 13. 21:04
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat nem ért nekem az állapotomat tekintve,viszont én nagyon jól szórakoztam,főleg az első héten. :P De az is tény,hogy amíg ott voltam nem voltam annyira rosszul,mint itthon.
2011. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonlóra számítok, ezért tartok tőle, hogy megint hatástalan lesz az egész. :(((


Te is hiperaktív vagy?

2011. jan. 14. 09:24
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért az nem úgy működik, hogyha a gyerek más környezetbe kerül és másképp kezd el viselkedni, mert az új környezet leköti a figyelmét, akkor már csődöt mond az orvostudomány. Megvannak a megfelelő módszereik és tetszjeik ahhoz, hogy objektívan mérni tudják bármilyen környezetben azt, hogy a gyerek tényleg hyperaktív vagy csak aktívabb az átlagosnál. Pl. van olyan teszt (nem tudom mi a hivatalos neve), ami komoly koncentrációt igényel a gyerektől, hosszú lapokon keresztül ugyanolyan kis mintákat kell kikeresgélnie a többi közül (egy lapon többszáz kis +, *, X -jelek, csak mondjuk nagyon apró dologban különböznek, hogy egyiknek erre áll a vége vagy eggyel több szára van stb.)...Ha hyperaktív a gyerek, akkor lankad a figyelme, megunja, elkalandozik, abbahagyja stb. mindegy, a lényeg, hogy kijön egy eredmény. (És itt végülis mindegy, hogy kórházban vagy iskolában, otthon nézegeti ezeket a gyerek). Aztán a teszt kitöltése után megkapja a gyerek a gyógyszert, ami hogyha valóban hyperaktív, akkor segíteni fog koncentrálni, és mégegyszer kitöltetik vele a tesztet, ha jobban koncentrál, akkor jobban is fog teljesíteni, jobban fog tudni koncentrálni a kis krikszkrakszokra.

Ne haragudj a nem szakszerű leírásért, csak gondoltam megosztom, hogy em csak szimpla megfgyelés alapján fognak diagnózist felállítani. Egyébként ahogy észre vettem a gyerekek igen jelentős része nagyon jól érezte ott magát, szeretett ott lenni, úgyhogy nagy baja nem lesz a gyerekednek, ha megpróbáljátok.

2011. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, mert még csak 7, elsős, és soha nem volt távol ennyi ideig, táborban sem.


Egy csomó ismeretlen "problémás" gyerek között... hát féltem. Nem verekedős, nem agresszív, a maga módján kis mimóza tud lenni, és nem tudom, hogy állja majd meg a helyét ennyi hasonló gyerek között, ahol MINDENKI a középpontban akar lenni. De remélem, jó bulinak fogja fel.


A hiperaktivitása bizonyított, pszichiáterhez is járunk, és a gyógyszeres kezelésen túl vagyunk: nem használ. Úgyhogy ki kell találni sürgősen valami mást.


Csak már annyira elkeseredtünk ennyi idő, meg hiábavaló próbálkozás után, tele vagyok kétségekkel, hogy jó ötlet lesz-e. :((

2011. jan. 14. 11:11
 7/19 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Hát, lehet, hogy az elején szomorú lesz, azért ez így szokott lenni, ha egyedül ott kell maradnia valahol, de hát első nap minden kisgyerek így reagál, legyen szó suliról, oviról, kórházról vagy a Vadaskertről.

Voltatok már ott amúgy? Egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy kórház, nincsen kórtermek, csempék, fehér köpenyek stb. helyette van egy csomó játék, nagy udvar, pingpong, jófej felnőttek, nem kell tanulni, mint a suliban, nem nézik ki, hogy "más", mert ott mindenki "más", hisz azért vannak ott, megértik, és jól esik neki, ha másképp, pozitívabban állnak hozzá, mint ahogy a tanárok az "ilyen" gyerekekhez.:-) Szóval szerintem, főleg azalapján, ami írtál, hogy már több mindenen túl vagytok, nincsen veszteni valótok, egy próbát megér. Az pedig ne ingasson meg, hogyha esetleg sírni fog, mert ott kell maradnia, minden kisgyerek fél az ismeretlentől, de Te legyél nyugodt, magabiztos és biztasd őt is! Biztos be fog illeszkedni, és jól fogja magát érezni.

2011. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A Vadaskert egy gyermekbarát hely. Egyébként mely településen laktok, és milyen suliba jár a gyermek? Budapesten nagyon jó alapítványi és egyéb speciális iskolák vannak, ahol jól tolerálják a "másságot" a gyermekeknél.
2011. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is hiperaktív voltam, hálistennek engem a szüleim megkímáltek a gyógyszeres kezeléstől meg attól is, hogy betegként kezeljenek. Mondjuk szerencsém is volt, mert a tanítónéni, akihez elsőben kerültem nagyon jó tanár volt, nem okozott neki gondot, hogy van akire több figyelmet kell fordítani.

Nekem tanulási nehézségeim nem voltak mondjuk, nagyon gyorsan tanultam és utána nem hagytam a többieket, akkor meg kaptam valami feladatot, vagy megengedték, hogy rajzoljak (az mindig lekötött).

Ősintén nem tudom, hogy mekkora a probléma, és tudom, hogy minden szülő csak a legjobbat akarja a gyerekének, de mérlegelni kéne, hogy tényleg akkora-e a gond, vagy ti sokkal nagyobbat csináltok belőle.

Ha utána nézel, hogy a hiperaktivitás elleni gyógyszerekben milyen összetevőket használnak (van utcai drog megfelelőjük is), akkor én azt biztosan nem adnám a gyerekemnek...

2011. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:39


:( Egyáltalán nem ragaszkodik személyekhez, teljesen másképp éli meg az érzelmeket, mint mi, úgyhogy ettől nem félek. Nem fog sírni, meg nem fogunk neki hiányozni.


Nekünk mindenki azt mondja (óvónők, tanárok, pszichológus), hogy a legtöbb ADHD-s gyerek idővel frusztrált lesz, és agresszív. A miénk nem ilyen (még?), és attól tartok, ha összezárják pár agresszív, verekedős gyerekkel, akkor nem tudja magát megvédeni.


Nem hiszem, hogy könnyebb lesz neki, hogy mindenki olyan, mint ő, mert középpontban, főszereplő, a legjobb, a győztes, az első - az csak egy lehet, és nem mindenki.

2011. jan. 14. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!