Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már fóbia? Mikor érdemes...

Ez már fóbia? Mikor érdemes szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés
Kicsit meg vagyok lőve. Pár hónapja kezdődött, nem bírok egyedül lenni itthon. Igazából máshol még nem próbáltam, de idehaza biztos nem sikerül. Sétálok a lakásban teát főzők, vagy ételt készítek és folyamatosan attól félek, hogy meg támad valaki, vagy történik valami meg magyarázhatatlan. Görcs van a gyomromban, valami remegő hidegség kúszik fel hihetetlen lassúsággal a nyelő csövemen. Minden apró neszre fel kapom a fejem, nem merek hajat mosni mert akkor nem hallom ami körülöttem van. Szabályosan szorongat a félelem. Nincs okom félni, hiszem rajtam és a 2 macskánkon kívül senki nincs a házban mégis félek. Édes anyám pánik beteg, nővéremen is ki jött már. Én nem akarom ezeket a plusz köröket leírni-bár úgy érzem mér elkezdtem- lehet ezt még itthon kezelni, vagy keresek szakembert? Segítsetek kérlek.
2010. dec. 30. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség. Pszichológus segíthet, de óvakodj az antidepresszánsoktól, sokkal több veszélye van mint haszna.
2010. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem fóbia. A fóbia nem így alakul ki. A fóbiánál egy bizonyos dologtól rettegsz (pl. kígyó, repülés, tömeg, vér, szociális helyzetek stb).

A leírtak alapján valami miatt szorongasz. Ez lehet betegség tünete is (pl. deprsesszió, pánikbetegség) vagy esetleg történt valami veled és a rossz emlék miatt.. Az is lehet, hogy túl sok olyan dolgot látsz ami megvisel téged (pl. erőszakos filmek stb..). Szerintem mindenképp kérj segítséget! Sok dolog lehet ennek a hátterében. (Egyébként ha egyedül vagyok itthon nekem is vannak fura gondolataim: pl. inkább reggel fürdők, nyitvahagyom a hálószoba ajtót stb.)

2010. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!