Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom kezelni az indulatai...

Nem tudom kezelni az indulataimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon hirtelen haragú vagyok, ha valaki felidegesít, olyan mérhetetlen idegesség meg düh áramlik belém, hogy egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni... A két véglet közt ingadozik, hogy mit teszek ilyenkor... Vagy ordítok, csapkodom az asztalt, ütöm a falat, összetörök dolgokat, vagypedig totálisan kussolok, meg se nyikkanok, mert tudom, hogy ha a számat kinyitnám, akkor már rögtön kezdődne, hogy ordítok meg ha már ordítok, akkor már jön vele a többi dolog is,a lakást meg nem akarom szétverni :SS Szóval a lakás épsége szempontjából, meg olyan szempontból, hogy nem mondok olyanokat, amiket később megbánok, olyan szempontból hiper szuper a kussolás, de nem hinném, hogy az egészséges dolog úgy rám nézve... :S Emiatt volt az régebben, hogy vagdostam magam ollóval (nem voltam emós...), mert akkor meg azt csináltam, hogy kussoltam, aztán meg bementem a szobámba, de a lakást nem akartam akkorse szétverni, meg az hangos is lett volna, nem akartam, hogy a szüleim hallják, hogy valamit csinálok, ezért mindig nekiestem magamnak az ollóval és össze-vissza szurkáltam meg vagdostam magamat vele :S Szerencsére erről már "leszoktam" jópár éve, de még midig nem tudom, hogy kell levezetni az indulataimat... Ti tudjátok???


Köszi előre is

20/L


2010. dec. 22. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Jézusom én is ilyen vagyok és voltam is mindig. :) Ha valaki igazságtalan, vagy direkt beleköt dolgokba, vagy hazudik, akkor hihetetlenül elborul az agyam és leüvöltöm a fejét a francba. Ilyenkor belülről azt érzem, hogy szétrobbanok, hogy nem tudom levezetni a feszültségem, mivel nem verhetem sajnos agyon az aktuális illetőt.

Próbálok nyugodt maradni, de most is éppen agyvérzés kerülget a dühtől a kedves egyetemi hök miatt, és ha holnap nem adnak választ akkor... hát Isten legyen velem, hogy legyen önuralmam. :D

Szörnyű érzés mikor nem lehet levezetni sehogy, én úgy próbálom csillapítani, hogy zenét hallgatok, másra gondolok, vagy ha utcán vagyok az "eset" után, akkor sétálok, hogy "szellőzzek". Vagy egyszerűen netezek és olvasok valamit hogy tereljem a figyelmem. Ilyenkor viszont nem szabad hozzám szólni, amit tudnak is a közelemben lévők, mert leordítom bárki haját ilyenkor.

Próbálok változni, de ilyen korban már nehéz formálni a személyiséget. :(


19L

2010. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
há ez tuti nem egésséges... esetleg psichológus felkeresését ajánlanám. kb milyen gyakoriak ezek a duhrohamok?
2010. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jajj még annyi, hogy ne magadban tegyél kárt, hanem vegyél valami plüsst vagy akármit amit lehet ütni, lehet az is segítene. :) Engem ha valami tárgy bosszantott, hogy az nem sikerült pl. akkor vagy kidobtam a fenébe, vagy széttörtem... Erről már leszoktam, most dolgozok a szellemi lenyugváson is, a fet említett módszerekkel. :D
2010. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg valahogy levezetni az indulataidat.

Erre egyrészt jó a zene ( http://www.youtube.com/watch?v=l_f1xF9ZDWI :))

Másrészt kezdj el valamit sportolni, ami jól kifáraszt. Megpróbálhatnál valami agresszív küzdősportot is, vagy valami harcművészetet.

2010. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Boxzsák...:)

Nagy klisé, de egy próbát megér szerintem...

2010. dec. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha beszéddel nem lehet levezetni az indulatokat, akkor a mozgás sokat segíthet.
2010. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Majdnem ilyen vagyok, csak én nem tudok kussba maradni, azt nem tudom hogyan csinálod. Én is idegességemben (néha még most is) csapkodtam, vágdostam magam, széttörtem ezt-azt a szobámban. De beláttam, hogy ennek nem sok értelme van, és elkezdtem konditerembe járni, hogy jól elfáradjak, most javult a helyzet. Nekem tényleg segített.

Múltkor tiszta ideg voltam, mikor lementem, és majdnem 2 órát edzettem, elég keményen, de teljesen lenyugodtam:) A végén még egy ember meg is dícsért, hogy milyen szorgalmas vagyok:DD Pedig az csak az ideg volt.:$

2010. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
kung fu, tai chi, chi kung, nézz utána próbáld ki őket amelyik szimpatikus, önuralomra, a negatív energiák átalakítására tanítanak
2010. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!