Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borzalmas hangulatingadozásaim...

Borzalmas hangulatingadozásaim vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most már napi szinten van, hogy egyik nap a csillagokat is leszedném az égről, a másik nap pedig egyszerűen képtelen vagyok az ágyból is kikelni. Sajnos egyre rövidebbek az állandó időszakok, ahogy mondtam mostanában szinte naponta változik, így egyszerűen képtelen vagyok elvégezni a dolgaimat.

Mit tegyek?


2010. dec. 15. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán csak a hormonok játszanak veled, de előfordulhat hogy bipoláris depressziód van. Ha nem múlik el ez az állapot, nem árt egy pszichológushoz fordulni.
2010. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát tudod ez eléggé bipoláris zavarnak tűnik, de hát erről mondjuk egy 2 hetes kórházi megfigyelés után szoktak adni egy zárójelentést, és van ez annyira súlyos, ahogy te is írod, képtelen vagy sokszor elvégezni a dolgaidat, máskor meg leszeded a csillagokat az égről, hogy ez alapján egyértelműen leszázalékolnak


elviekben létezik rá több fajta gyógyszer is, de azért szokj a gondolathoz, hogy tünetmentességet szinte képtelenség elérni sajnos

2010. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:
Mániás depresszióra szavazok. Ez bipoláris betegség, egyszer fent, egyszer lent.E két szélsőség között ingadozik a beteg. Van rá gyógyszer, csak fel kell iratni. Addig esetleg használhat az orbánctea, a Valeriana, a Nervepfledge nevű gyógynövényes készítmény, amit patikában lehet kapni recept nélkül.
2010. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Emberek! Tisztelettel kérek mindenkit, hogy ne diagnosztizáljon!!

A bipoláris affektív zavar NEM így néz ki!! NEM napi váltásai vannak és sokkal súlyosabb, mint egy hangulatingadozás.


Ez, amit a kérdező írt, lehet egy normál serdülő krízis is, de lehet még 100 féle dolog. Semmit nem tudunk róla.


Ha ez a mindennapi életviteledet jelentősen zavarja, akkor célszerű szakembert (pszichiáter, klinikai pszichológus) felkeresni, aki megvizsgál, majd utána állít fel diagnózist.

Ha fiatalkorú vagy, akkor a helyi nevelési tanácsadót is felkeresheted, vagy valamelyik gyermekklinikát, ahol gyermekpszichiátriai osztály van, ha nagykorú, akkor marad a helyi ideggondozó, vagy maszek.


Pszichológus

2010. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetris ***** válasza:
Le ne harapja már a fejünket a pszichológus válaszadó! Csak tippeltünk, hogy mi lelte a kérdezőt. Már ez is baj, hogy segíteni próbálunk?
2010. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért gond, mert a másikat esetleg teljesen beparáztatod abszolút megalapozatlanul.

A bip. depr. egy nagyon súlyos betegség.

2010. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Egyébként 21 éves vagyok, 1 éve lépett le az anyám, nagyon nagy káoszban hagyva az egész családot, sok minden derült ki akkor. Azóta nem igazán sikerült visszatérnem a régi kerékvágásba, hol úgy érzem, hogy sikerült egyenesbe jönnöm hol pedig úgy, hogy "ugyanmár kit akarok becsapni". Úgy érzem belekerültem egy spirálba, mert amikor jo napjaim vannak akkor be akarom hozni azt a sok elmaradást ami az utóbbi 1 évben összejött (magánélet, tanulás), azonban egyszercsak átcsap az egész abszolut kedvetlenségbe és akkor már az is lefelé nyom, hogy na megint nem sikerült elérni amit akartam.

2010. dec. 15. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!