Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem változnak a dolgok,...

Ha nem változnak a dolgok, forduljak pszichológushoz, vagy várjak tovább?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, a féléve úgy ment el, hogy nem tanultam szinte semmit, magyarázatot nem tudok rá adni, mert időm akadt volna rá. A tipikus egyetemi életem még "nem kezdődött el". Szeretném ha lennének barátaim, és jól érezném magam. Szerintetek a pszichológus ebben mennyire tud segíteni?
2010. dec. 10. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Vidd magaddal a tankönyveidet is, hátha a pszichológus megtanulja az anyagot helyetted. Vagy gondolod, hogy anyukád helyett anyukád lesz, és szépen rábeszél a mindennapi tanulásra?
2010. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És amúgy év közben mit csináltál? Ha nem tanultál, akkor buliztál, vagy sorozatot néztél (mint szobatársaim :), vagy mit?
2010. dec. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amúgy nekem is van ilyen /volt ilyen. A pszichológus ebben nem fog tudni segíteni, de menj el próbáld ki.
2010. dec. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tüzelőd van a télire? Mert azt is lehet vágatni a pszichológussal. Fát vág, és tanul. Dolgozzon meg a pénzéért.
2010. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi okotok van ezen gunyolódni. :S
2010. dec. 11. 17:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem tud értelmeset írni, minek kell kigúnyolni a másikat? Arra még nem gondoltatok, hogy lelkileg lehet olyan mélypont, amikor semmit sem tud csinálni???

Kedves kérdező, ne törődj az ostoba emberekkel!!!

2010. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A válasz arra hogy miért nem tanulsz és miért nem kezdődött még el az egyetemi életed nagyon egyszerű...mert van valami mélyebb, erősebb érzés, ami nyomja a lelked, és amíg azt nem rendezed le, addig nem tudsz szinte gondolkodni sem...tudom mert én is ilyen helyzetben vagyok. Ez lehet akár szerelmi gond, akár szégyenlősség, bármi...amíg ez ellen nem teszel, szenvedni fogsz...telnek a napok, és nem haladsz előre. Hogy ezt egyedül megtudod-e oldani? Nem...pszichológus? nem...az egyetlen megoldás a barátok. Költözz be az egyetemi koliba, vagy valamilyen albérletbe...jelentkezz valami elfoglaltságra ahol sokan vannak és közösségépítő jellege van, szerezz barátokat, mert máshogy nemtudsz előrehaladni
2010. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"az egyetlen megoldás a barátok"


ott a pont!

2010. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudod, kedves kérdező! Ha bajod van, ebben a korban már meg kell tudni mondanod. Már vége a gyerekkornak, ahol anyuci addig faggat, míg ki nem bököd, hogy bekakiltál. Ha nem tanulsz, hát nem tanulsz. Jön majd helyedbe más. Ennyi. Ha nem tudod értékelni a helyzetedet, akkor nem is vagy odavaló. Tanulj meg kuglizni. Az hátha érdekel.
2010. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jaj de rosszindulatúak itt egyes emberek! nem baj, látszik, hogy milyen az intelligencia szintetek.

kérdező! igen, én úgy gondolom, segíthet egy pszichológus, nyilván való, hogy valami nyomaszt és ezért nem megy a tanulás, olyan nincs, hogy minden rendben van, és mégis képtelen vagy rá. Az írásodból azt feltételezem, hogy nehezen barátkozol, nehezen megy az ismerkedés. Szerintem a pszichoológus ezen tud segíteni, neki ki tudod beszélni a gondjaidat, segít, hogy megismerd önmagadat. Ezután tudsz csak barátkozni.

2010. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!