Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak hogy boldognak...

Mit csinaljak hogy boldognak erezzem magam?

Figyelt kérdés
nincsennek barataim, nincs pasim, egyedul erzem magam de nincs kedvem kimozdulni meg nem erzem magam jol a boromben. penzugyileg is levagyok egve. valtoztatni kell de nagyon nehez de mar a gondolataim is rosszak. ja! es beszelni sincs kedvem. nemtudom mi lesz.
2009. jan. 18. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

ha nem akarsz kimozdulni,akkor hogy akarsz pasit és barátokat?

fogd magad és igenis menj ki.esetleg hozzád közel lakó embert kerress valami közösségi oldalon irj neki,beszélgessetek,utánna hivd ki őt.itt lányra gondolok és ő majd esetleg bemutat néhány lánynak vagy talán fiúnak is és minél több haverod lesz.

senki nem fog beállitani hozzád,hogy a mikulás küldött,mivel ő tudja,hogy nincsenek barátaid,hát én ittt vagyok,leszel a barátom? áááh :D

menj ki szépen

2009. jan. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Sajnos teljesen ismerős az érzés, idén harmadik alkalommal jött elő nálam, évről-évre egyre intenzívebben... Ilyenkor nekem sincs kedvem beszélgetni senkivel, családtagjaimmal sem. Egyáltalán nem vagyok kibékülve magammal, sőt szinte utálom magamat. Nincs kedvem semmihez és senkihez, nincsenek céljaim. Van egy-két barátom, de barátnőm nincs, magányosnak érzem magam. Gondolatban sokat foglalkoztam már öngyilkossággal, pedig tisztában vagyok vele, hogy az nem megoldás semmire, és csak a barátaimnak meg a családomnak okoznék fájdalmat, abba meg hogy mi lenne ha esetleg nem sikerülne, jobb bele se gondolni... Pár hónapja már teljesen elzárkóztam a külvilágtól. Társaságban feszült vagyok, szorongok, nem érzem jól magam. Sajnos jóval félénkebb vagyok az átlagnál. Tisztában vagyok vele hogy változnom KELL, de nagyon nehéz...

Konkrétan én depressziós vagyok, generalizált szorongással, kisebbségi érzésekkel, teljes önbizalomhiánnyal. Nem hangzik valami jól, ugye? Már kezeltek is vele, egy ideig jobban éreztem magam (pár hónap) de sajnos visszaestem, és újra pszichiáter/pszichológus/p.terapeuta segítségére van szükségem... Talán neked az is segítene ha elmennél egy szakemberhez, és beszélgetnél vele párszor. Léteznek csoportterápiák is, ahol kb. 10 fős csoportokban, egymás közt egy pszichoterapeuta társaságában megbeszélik a problémáikat, tanácsokat adnak egymásnak. Sokszor abból is erőt lehet meríteni, hogy mások is hasonló cipőben járnak, esetleg súlyosabb a helyzetük... Interneten találsz elég sok címet, telefonszámokat ahol tudsz érdeklődni. Vannak köztük TB támogatott helyek, háziorvosodnál is érdeklődhetsz, az intézményfüggő hogy kell-e beutaló, de ha kell, akkor is általában csak első alkalomra. Nehogy azt hidd (vagy akárki azt higgye), hogy bolondok, őrültek, pszichopaták járnak ilyen helyekre, nagyrészt teljesen normális emberek, különböző lelki problémákkal. Az előbb felsoroltaknak a "zárt osztályokat" tartják fent...

A www.bura.hu oldal fórumán foglalkoznak lelki problémákkal, talán ott is kaphatsz pár kérdésedre választ. A pszichiáterek komolyabb esetben kedélyjavító/szorongáscsökkentő gyógyszert írhatnak fel, mint pl. nekem is, de nem sok hasznát veszem, mondhatni nem ér semmit. Persze ez ember és gyógyszerfüggő, van akinek bejön az egyik szer, másik emberre már nem olyan hatással van.

Remélem nem írtam hülyeségeket, és valamennyire hasznát tudod venni. :)

Ha úgy gondolod, nyugodtan írj, kérdezz, hátha tudok segíteni! F/19

2009. jan. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj utolso hozzaszolo, de te sajat magad is depresszios vagy, nincs onbizalmad...

Miert irtad azt a kerdezonek, hogy irjon privatot, es majd te segitesz neki?? Hiszen neked is segitsegre van szukseg, nem?

Kerdezo, mozdulj ki, sportolj, nem tudom, hogy pl. kulsoleg milyen vagy, sok embernek a kulseje miatt nincs onbizalma peldaul. Kulfoldon elsz, akkor miert vagy leegve anyagilag? Nincs munkad? Iratkozz be nyelviskolaba, a lenyeg, hogy emberek kozott legyel, es menjel programokra.

Ha a kulsoddel van gondod, akkor pedig ugyis tudod, hogy mit kell tenned, hogy jobbnak erezhesd magadat.

2009. jan. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Miért zárná ki a segítség lehetőségét az, hogy lelki problémákkal küzdöm, és nekem is segítségre van szükségem?

Azért írtam,mert nekem amikor először ilyen problémám volt, az is sokat segített hogy tudtam, nem csak nekem vannak hasonló problémáim, valamint ilyen ember szerintem jobban meg tud érteni, és sokszor az is több a semminél. Igen, a mozgás rengeteget segít, ha emberek között vagy, sokat segít. De aki benne van egy ilyen problémában, annak legtöbbször semmi kedve és ereje nincs sportolni, illetve beszélgetni...

Azt meg hogy mennyire volt hasznos az írásom, és akar-e írni, szerintem a kérdező maga döntse el.

Üdv.: a 2:57-es válaszoló.

2009. jan. 18. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hat nem vagyok csunya lany es regebben volt is nagy onbizalmam de ez csak ugy eltunt miota itt kulfoldon elek. rengeteg rossz dolog tortent. csak szeretnem elfelejteni mindent.

en is szorongok tarsasagban. alvas problemam van sot felek is...

ugy erzem szivesen hazakoltoznek otthon tanulni de felek szuleim es masok velemenyetol.

2009. jan. 18. 04:16
 6/11 A kérdező kommentje:
egyebkent meg megprobalok majd aludni es igerem holnap ha felkelek pozitivabb leszek es elmegyek futni. a szuleim miatt foleg mert szeretem oket. :'( koszonom a vaszaszokat
2009. jan. 18. 04:18
 7/11 anonim válasza:

Pontosan ugyanilyen problémáim voltak nekem is hosszú éveken át, megspékelve némi sértődékenységgel(kibírhatatlan voltam). Orvoshoz nem akartam menni, nem éreztem magam betegnek, csak szerencsétlennek. Meg különben se szóljon bele senki az életembe.


Az akarat nem segített, próbáltam erőt venni magamon, de a gyengeség/gyávaság/kedvetlenség/"lustaság" mindig legyűrt.


De.

Kb egy éve kipróbáltam egy orbáncfű nevű gyógynövényt egyéb okok miatt(szex-re elvileg kedvező hatású...), van tea és kivonatos verziója is, és néhány hét alatt(szerintem nagyon durva!) teljesen megváltoztam, a kedvetlenségem teljesen eltűnt, van kedvem találkozni és beszélgetni emberekkel, a sértődékenységem eltűnt, olyan ember lettem amilyen (most már) szeretnék lenni.


Mivel a szerotoninszintet emeli ez a gyógynövény, amit nagyon sok pszichiátriai szer csinál, ezért nyilván enyhe depressziós vagyok. Például ha egy darabig kihagyom, akkor érzem lassan rosszabbodik a helyzet(talán dokihoz kéne mennem...).


A lényeg az, hogy ha semmi sem segít, annak lehet hogy nem a te "akaratgyengeség"-ed az oka, hanem talán kisebb/nagyobb depressziód van. Ami nem holmi hangulati furcsaság, túlérzékenység, hanem valamennyire javítható betegség.


Nem vagyok orvos, nem is akarok beleszólni senki életébe, ez csak az én tapasztalataimról szólt.

Remélem te is találsz valami megoldást.

Józsi

2009. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rosz multat nem elfelejteni kell hanem megoldani. Amugy a boldogság eléréséhez nagyon kevés is elég: Meny és vegyél valamien magot: pl. citrom fű, borsmenta stb. és ültess. Otthon cserében is lehet nemkell kert hozzá, nagyszerü érzés az amikor látod hogy kibujik a földből és látod, hogy életet teremtettél. A boldogság pillanatnyi. Csak időlegesen érzed és csak egy ideig folytonosan nem lehet fenntartani, tehát probálj meg sok kis dolgot csinálni hogy boldogabb legyél.
2009. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
(ajánlom a vonzás hatalma c. könyvet) minél jobban arra gondolsz, mihez nincs kedved, annál kevésbé lesz bármihez kedved. felejtsd ezt el. arra gondolj, h mihez VAN kedved!!! és csináld. a te életed, a te boldogságod. nem viszi oda neked senki egy kis dobozba, nem fog senki keresni, ha te sem keresel senkit. elhagytad magad, az a bajod. szedd össze magad, akaraterő csak. egyedül a te kezedben van az életed! egyedül rajtad múlik, mit hozol ki belőle!!
2009. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nézd meg a Titok (The secret) című filmet. Arról szól, hogy amit szeretnél az megvalósul, ha tényleg, igazán, tiszta szívből szeretnéd. Csak arra kell koncentrálni, hogy sikerülni fog az elképzelésed. Nem azt kell gondolni, hogy "bárcsak sikerülne" vagy "remélem sikerülni fog", hanem azt, hogy "bizosan sikerülni fog". És nem csak gondolni kell rá, el is kell hinni. Nekem egy barátnőm ajánlotta a filmet, és legalább fél évig állt a polcomon. Sose volt kedvem megnézni, meg nem is hittem benne. Úgy gondoltam, ez butaság, ilyen nincs. Pedig érdemes megnézni. Miután megnéztem, sok mindent átértékeltem. Hazudnék ha azt mondanám, hogy megváltozott az életem, mert ez nem igaz. Egy filmtől nem fog megváltozni, de ha megnézed, tudni fogod, hogy TE min változtass. Üdv, X.
2009. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!