Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Boldognak érzed jelenleg az...

Boldognak érzed jelenleg az életed?

Figyelt kérdés

Filozofáljunk egy kicsit..Szerinted mi a boldogság?

Pillanatnyi, vagy hosszabb ideig tartó 'állapot'? A te életedben mi az, ami azzá tesz/tett/tenne?

Légyszi írjatok nemet, kort is:)

Köszönöm.


2011. okt. 22. 22:07
1 2
 1/17 Pinocchio ***** válasza:

A létező legjobb jóindulattal se mondanám boldognak a mostani életemet:/

kor,nem

2011. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És tudsz ellenne tenni, hoygyjobb legyen?

Lépj affelé, hogy változtatsz a jelenlegi helyzeten.

2011. okt. 22. 22:14
 3/17 Pinocchio ***** válasza:
Nagyon kemény pszichés és neurológiai bajaim vannak,szaros életmód tanácsokkal most nem sokra megyek.
2011. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nein. "Gondjaim hegyekké nőttek, áttörni rajtuk nem tudok..."
2011. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A boldogság az elvárások és a lehetőségek egyensúlya.

Ha több az elvárásod az életed minőségével kapcsolatban, mint a lehetőséged a fentiek megteremtésére, akkor boldogtalan leszel.

Vagy a lehetőségeket kell növelni, vagy az elvárásokat kell csökkenteni.

Láttam számomra rettenetes körülmények között élő embereket boldogságban és SZERETETBEN élni, nekem meg megvan mindenem, mégsem vagyok boldog.

2011. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Najó, hogy mindenre válaszoljak is... tehát... boldogság: jó dolgok összességéből következik, múlandó dolog. Hogy meddig tart, az attól függ... Sok minden boldoggá tud tenni, sok minden elszomorítani, nem volt nagy bölcsesség, de nem fogom felsorolni, hogy mi tesz boldoggá s mi nem. Kor és nem. Szívesen.
2011. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, boldognak mondanám-e, mert nem tudom milyen az, úgy értem, a leírások nekem mindig olyan "ködösek", érthetetlenek. Definiáld, szerinted mi a boldogság.


Én amúgy úgy mondanám, általánosságban elégedett vagyok az életemmel, nincs semmi problémám.

2011. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Most épp egésznap kedvetlen vagyok,semmi életkedvem.Ilyenkor így látom a dolgokat:

És az eddigi 24 évem alapján csak pillanataim vannak az emlékeimben,amikor "boldog" voltam.Csak 3-4 ilyen pillanat.Ha véletlenül jól érzem magam,akkor az csak a hangulatingadozás(az nem boldogság,viszont eltart pár órán keresztül is).Szinten tartom magam,hogy jól legyek,de annyira nincs semmi változás,semmi értelem az életemben.Csak győzködöm magam,hogy még bírjak ki pár évet(3 évet),és indulhassak ki külföldre.Ez tenne boldoggá.Mindennel elégedetlen vagyok,nem szeretem önmagam,még bemesélni se tudom a jó dolgokat!


Ha jó napom van:

Örülök,mosolygok,jókedvvel csinálok mindent.Arra gondolok,hogy na majd pont ma történik velem valami szuper.Végre észrevesz egy olyan férfi az utcán,aki számomra szimpatikus!(de sose!-azért rendbeszedem magam reggel,elindulok munkába,teszem a dolgom,rendet rakok takarítok)Tele vagyok tervvel,tudom,hogy van értelme annak,amit csinálok és sikerülni fog kiköltöznöm 3 év múlva külföldre.Előre látom magam előtt a boldog pillanatokat,hogy már a repülőn egy kedves mellettem ülő emberrel végig tudom beszélgetni a 7órás utat,s ahogy leszállok és kialszom magam másnap már a városban tett séta alatt érzem magamban az őséleterőt és boldogságot.Ami egésszé tesz.Tudom,hogy nincs előttem akadály.

Mondjuk nekem már nem elég az,hogy legyen párom.Én környezetváltozást akarok.Persze jólesne most egy férfivel a szex,a vadság,a csókolózás.Összeköltözés.Bármi...

24n

2011. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A boldogság számomra mindenképp hosszútávú dolog. Ha boldog vagy, attól még történhetnek rossz dolgok, de attól még nem leszek depressziós stb, mert alapjáraton megvan a lelki békém Istennel, a harmóniám, a békés szeretetteljes családi életem. Engem ezek tesznek boldoggá! És hogy együtt és egymásnak vagyunk és segítünk egymásnak, egymáson.... 34 éves, 4 gyermekes feleség.
2011. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én boldognak érzem magam, csak néha elgyengülök. Ez olynkor van, amikor eszembe jutnak a régi rossz emlékeim, vagy ha kitalálok magamnak valami nemlétező problémát, esetleg ha rossz oldalról közelítem a dolgokat. Ha pedig jobban megnézem, mindenben van valami jó, de valahogy mégis el szokott kapni a boldogtalanság, mert nem a legjobb az önkontrollom. Az is egy taktikám a boldogságra, hogy vicces helyzeteket teremtek, vagy jól kinevetek valakit(nem gúnyosan, inkább szimpatikusan) és máris termelődik a boldogsághormonom. Legédesebbet magamon szoktam röhögni:-)
2011. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!