Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Boldognak érzed jelenleg az...

Boldognak érzed jelenleg az életed?

Figyelt kérdés

Filozofáljunk egy kicsit..Szerinted mi a boldogság?

Pillanatnyi, vagy hosszabb ideig tartó 'állapot'? A te életedben mi az, ami azzá tesz/tett/tenne?

Légyszi írjatok nemet, kort is:)

Köszönöm.


2011. okt. 22. 22:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

a boldogság számomra azt az állapotot jelenteni, amit z év elején éltem át, hatalmas volt és minden összejött:D:d.d sajnos visszaestem a depizésbe, de kifogok mászni belőle, aztán ha elérem amit akarok boldog leszek megint^^ nekem van egy életcélom és a beteljesülése nélkül nem teljes az életem (értelmes vagyok tudok :D). de én régebben olyan voltam hogy boldog voltam csak úgy, azt csinálhattam amit szerettem.. megkaptam mindent amit akartam..:D de egyébként..

nektek is kell valamilyen cél, nevessetek sokat hisz minél boldogabb vagy, annál több jó dolog fog veled történni veled az életben.. és ne vegyétek túl komolyan az életet.. hisz a végén úgysem fog számítani hogy mi volt, akkor legalább miért ne csinálnád azt, amit akarsz? :D számomra a boldogság egyenlő a szabadsággal.:) hisz ha szabad vagy, azt teszel amit akarsz, tehát boldog lehetsz:)

2011. okt. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én boldog vagyok. Nekem a boldogság az, amikor jól érzem magam a bőrömben és nagyjából elégedett vagyok a napjaimmal.

Egészséges vagyok, erős vagyok, sokat mozgok, van kiket szeretnem és vannak, akik szeretnek, van munkám, jut egy kis időm néhány hobbira és kellemes helyen lakom. És nem kilátástalan a jövőm.

Engem ezek boldoggá tesznek. És ez már hosszan tartó állapot. :)

27/N

2011. okt. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én jól elvagyok, boldognak most nem mondanám magam de panaszom sincs.Volt egy 5-6 hónap az életemben eddig ami sz*r volt és ennyi.Hawaii,didzsi,menyország!!!:)

Amúgy nincs különösebb ok amiért jól érezhetném magam, még is úgy állok mindenhez hogy jól akarom érezni magam közben.Persze nem jön össze mindig de az esetek többségében megy.Amúgy a mának élek, nincsenek terveim.Úgy vettem észre aki így éli az életét az a jövőbe kutat elakar érni vmit ami még nincs, és közben nem is él(görcsöl a cél érdekében).De ha eléri akkor se örül a keservesen elért cél ért, ha nem egyből újjat tesz maga elé.Amúgy szerintem a boldogság az:Amikor jól érzed magad és szabad vagy.(nem függesz senkitől, és semmilyen körülménytől)

2011. okt. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

már nem tudom mikor voltam utoljára boldog.nem emlékszem rá.

Túl sok bennem a rossz érzés a szorongás,emellett nem szeretek embere közt lenni,erős szociális fóbiám van,10 éve pánikbeteg,bár már nem olyan erős ez,ezek miatt munkanélküli vagyok,ott hagytam a munkát,nem tudok sehol elhelyezkedni.Megkeseríti ez az életem.

Mostanában túl sok ismerősöm halt meg ez is elszomorító.

Állandóan fáj a fejem már olyan szinten hogy megőrülök, gyógyszer sem segített eddig.A mozgás sem segít nekem.

Most nem tudok semmi pozitívat mondani magamról meg úgy általában az életről sajnos.

Engem elhagyott a boldogság.

Ha lenne egy olyan munkahely, ahol elfogadnak így amilyen vagyok,és olyan emberek közt telnének a hétköznapjaim akik nem nevetnek ki nem aláznak meg nem néznek hülyének vagy furcsán, akkor talán jobb lenne,ha csak ezt a részét nézem.A fizikai fájdalmak meg egyszer csak elmúlnak,így vagy úgy.

Hát jó lenne ha visszajönne a boldogság.

Szerintem biztos mindenkinek mást jelent ez a szó.De ha már testileg jól van az ember akkor az talán előnyt jelent az életben a boldogsághoz.Persze beteg ember is lehet boldog nem azt mondom,de talán nekem ez jelentené számomra a boldogság kezdetét.

2011. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem vagyok a legboldogabb ember a földön. Sajnos elvesztettem az emberekbe vetett hitem (amikre nem igazán volt okom), de mindenben csak azt látom, hogy az emberiség elpusztítja önmagát. Félek a nagyhatalmak harcától, a természet pusztító erejétől :(. Nem jó így élni, már semminek sem tudok ötülni igazán. Ha bármit megveszek lelkiismeret furdalásom támad, hogy lehet ennél értelmesebb dologra is költhettem volna.

Harakszom magamra, mert a szorongásaim miatt igen bunkó tudok lenni a családommal. Akkor abban a pillanatban nem tartom rossznak amit mondok, de utána megbánom (jön az az érzés, hogy mivan akkor ha most összevesztünk, és már soha többé nem beszélhetünk :( ). Látom azt, hogy mennyi embernek lenne szüksége segítségre és én mégsem tehetek értük semmit, vagy azért, mert nincs rá lehetőségem, vagy azért, mert nem akarják, hogy segítsek (utóbbi családi körben jellemző). + Ezekhez még hozzástársul a szorongás miatt elvesztett céltudatosság, tervek stb. Most vagyok, hogy legyek :). De lesz majd jobb is.

2011. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
(Utolsó) 18/L
2011. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nem :(
2011. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!