Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autistáktól az ún. "meltdown"...

Autistáktól az ún. "meltdown" folyamán mennyire elvárhatóak ezek?

Figyelt kérdés

Magasan funkcionáló autizmus esetében.


Mennyire elvárható, hogy egy meltdown során máshogy mutassa a dühét, vagy frusztrációját, hogy jobban legyen tekintettel a környezetében lévőkre?


Reális elvárás? Teljesíthető?


ma 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Két magasan funkcionáló autista kamasz lányom van. Gyerekkorukban sokkal rosszabb volt, folyamatos a fejlődés. Nyilván van benne önkontroll is, de talán inkább idegrendszeri érés. Viszont aki eleve rossz passzban van, fáradt, éhes, stresszes, stb., az jobban kiborul, bár szeritnem a neurotipikusoknál is hasonlóan van ez. Szerintem felnőtteknél azért elvárható, hogy egy szint alá ne süllyedjenek. Én azt látom, hogy otthon jobban kiengedik a gőzt, mint több ember előtt. Ebből arra következtetek, hogy ha nagyon muszáj, képesek kontrollálni magukat ebben a helyzetben. De másik ember lehet, hogy teljesen más.
ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Meltdown közben szerintem egyáltalán nem elvárható, az már olyan szint hogy van akinek teljesen kiesik az egész, de ha nem, akkor se tudja ilyenkor kontrollálni magát.

Inkább az várható el (de ehhez azért idő kell, hogy működjön), hogy arra figyeljen, hogy ne jusson el arra a szintre/tudja hogy mikor kell félrevonulni, de persze ehhez valamennyire a környezet is kell. (Pl. Értsük azt hogy nem, akkor is ha az a szokás. Ha valakinek nem komfortos, ne ölelgessük.)

ma 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!