Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet PTSD? Lehet, hogy...

Ez lehet PTSD? Lehet, hogy évekkel később jelentkeznek a "súlyosabb" tünetek?

Figyelt kérdés

Kórházba kerültem 2021-ben, és igaz, csak 2 napot töltöttem bent, de az alapból gyenge mentális állapotomnak nem tett jót, bent egész nap sírtam meg magamat okoltam, haza akartam szökni meg ilyenek, de az volt főként a nehezítő helyzet a lelkemnek, hogy nem tudták, mi miatt ájultam el bent (alapjáraton megfigyelésen voltam bent), és elengedve is csak találgattak, még anyukámnak se mondtak el semmit (nem lehettek bent velem, meg telefonon se mondtak semmit nagyon, pedig kiskorú voltam, ha bent lettek volna, akkor fix nincs ez az egész helyzet)


2023 elején lettem diagnosztizált pánikbeteg, akkor kezdtem a gyógyszert, 22 óta fent álló tünetekkel, a ptsd nem merült fel, mondjuk 1 ülés volt össz vissz a szakvéleményig.


idén nyárig szedtem gyógyszert pánikrohamokra (szertralin), akkor nem voltak panaszaim, de mióta kiürült a szervezetemből, mivel leraktam, aztán jött az ősz, rosszabb tüneteim vannak, igaz, rohamaim ritkák, de mindennapos rémálmok, szorongás a kórházi kezelést igénylő betegségektől, nyilvános helyen rosszulléttől, egyedülléttől, aludni alig tudok, a fejem fáj a fogcsikorgatástól, pedig ilyen fizikai tüneteim nem voltak ez előtt. illetve abba a városba voltam étterembe, ahol kórházba is, és életem egyik legrosszabb rohamát éltem át, pedig nem voltam egyedül


más nem történt az életemben, alapjáraton a jó úton haladok így suli szempontból, megvan, mivel szeretnék foglalkozni, de mióta ez van, halogatok mindent, nem csinálom a hobbimat se nagyon. újra fogok menni terápiára, mert a rohamokban sokat segített. pszichiáterhez nem biztos, hogy visszamegyek, mert nem akarok megint gyógyszert szedni, többek között vashiányt is okozott, meg nagyon szar volt az egész eleinte, a terápia viszont többet segített.


a kérdésem fent van, nem engedi úgy kiírni, hogy ide is kiírom



tegnap 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A nyilvános helyen rosszulléttől és egyéb betegségektől való félelem alapból a pánikbetegség tünete, nincs köze a ptsd-hez.
tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos nem a 2 napos kórháztól lett PTSD-d, annyira azért az nem traumatikus. Menjél szépen terápiába, majd összelapátolnak.
tegnap 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!