Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi annak a pszichés állapotnak...

Mi annak a pszichés állapotnak a neve, amikor történik valakivel valamilyen sokkolóan rossz és arra az illető nem reagál akár évekig, majd hirtelen minden újra előjön és akkor van nagyon rosszul?

Figyelt kérdés

Azért kellene tudnom hogy mi ez, mert így azt sem tudom hogy milyen gyógyszer kellene rá szednem….


Egy bizonyos pontig az volt rám jellemző, hogy ha rossz dolog történt velem nem reagáltam rá, illetve nem haragudtam arra aki a rosszat tette. Többnyire.

Sok ilyen volt, de az egyik példa hogy mondjuk fogdosásokra nem reagáltam, pedig amúgy azért haragszom a legjobban.

Vagy munkahelyen ha kavartak a hátam mögött éreztem hogy meggyűlölöm aki teszi de nem reagáltam és nem rágódtam ezen…


Külföldön pl egyszer átéltem egy természeti katasztrófát és amikor menekültek mellettem az emberek én akkor sem aggódtam, hanem le voltam tompulva.


Aztán 2021-ben eljött az a pont amikor a covid miatt már annyira ki voltam készülve hogy nem tudtam aludni és elkezdtem altatót szedni.

Valamiért egyik napról a másikra hirtelen totál éber lettem minden rosszal kapcsolatban ami történt velem és sorra jöttek vissza az emlékek.


Egyik napról a másikra a letompult állapotból elképesztően dühös lettem és hirtelen mindent meg akartam bosszulni amiket velem tettek.

Például ahogy irtam munkahelyi kavarás, beszólogatások, iskolai bántalmazás.

Az egyik legrosszabb hogy sok évvel ezelőtt egy buliban egy gyökér állat megfogdosta a lábam és a combom… alig emlékeztem rá, csak simán hazamentem a barátaimmal.

2021-ben nagyon sok évvel később tudatosult bennem hogy mi is történt és kb meg tudnám azóta ölni azt a férget. Már 3 éve gyötör ez, pedig az eset 2016-ban történt. 5 évig alig emlékeztem rá, most meg minden nap itt van velem a düh.


Mi történt velem? Ez az altató mellékhatása?


Illetve melyik a “jobb” “rosszabb” állapot, ha le vagyok tompulva és nem gyötör a düh, vagy ha gyötör de felfogom a rosszat?

Mihez kezdjek ezzel?



szept. 8. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Menj orvoshoz, ne magadtól kezdj el gyogyszerkúrát.
szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem poszttraumás stressz szindróma (PTSD), de ahogy 1-es is írta, semmiféleképpen ne magadtól kezdj el gyógyszert szedni, el kell menni pszichiáterhez, pont.
szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is PTSD és ne találd ki: mit szedj rá, valamint lehet érdemes lenne pszichológus segítségét kérni, hogy lelkileg próbáld megoldani.
szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg PTSD, de magadat ne diagnosztizáld, főleg gyikes válaszok alapján. Keress fel egy pszichiátert, ő tud majd kezelni.
szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De miért azon a bizonyos napon jött elő 3 éve?

Előtte miért nem akadtam ki ha valami rossz történt velem?

Ez mind a nyugtató hatása? Mert ugye rá van írva hogy ingerült lehet tőle az ember.


Hogy lehetséges az hogy vki csinál velem valami rosszat, amiért amúgy nagyon mérges lennék de akkor nem vagyok és csak évekkel később egyik napról a másikra jön fel újra ami 4 éve történt?

Illetve mindenféle sérelmek iskolától kezdve, úgy hogy már szinte ölési szándékaim vannak annyira gyűlölök és haragszom…


Egyszerűen nem értem hogy ilyen folyamat hogy tud lezajlani egy emberben.

3 éve már voltam körzeti orvosnál, tőle kaptam a gyógyszert.

Másra nincs pénzem.

szept. 9. 04:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Első körben pszichológushoz menj!
szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp se menj orvoshoz! Olvasgass a neten, és gyere rá mi jó neked. A mai orvosok szarházi tudatlan kóklerek.
szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg menj termeszetgyogyaszhoz vagy fehér boszorkanyhoz, ha valódi segítség kell!
szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!