Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van javaslatotok rémálmok...

Van javaslatotok rémálmok okozta alvászavar ellen?

Figyelt kérdés
Szinte minden éjjel rémálmaim vagy legalábbis nyomasztó álmaim, elsősorban családi tragédiák jönnek elő. Ha vissza tudok aludni, sokszor újabb rémálmok jönnek és ha megint felriadok, sokszor már nem is merek visszaaludni. Gyakran éjjel 1-2 óra között (10-11 között alszom el), tehát még nagyon sok idő telik el reggelig (a 8 órás munkakezdésig). Így persze az egész napom nagyon rossz.

okt. 11. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdést sem sikerült hibátlanul kiírnom. :)
okt. 11. 19:27
 2/9 Senior Séf ***** válasza:
58%

Első lépésben reformáld meg a vacsorádat. 18 óra tájban vacsorázz, lehetőleg valami könnyű és cukormentes kaját. Villanyoltás előtt legalább 2 órával már ne gépezz,ne buzeráld a telefont,ne nézz tévét. A monitorok hideg kék fénye stresszfaktorként hat a mellékvesére. Reggel kelj időben, menj a szabadba, az alacsonyan járó nap fénye remek dopaminforrás. Napközben is legyél világos helyen ,az ekképpen begyűjtött szerotonin fog estére melatoninná alakulni.

Közben olvasgassál a cirkadián ritmusról.

okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
A vacsorád könnyű ételekből álljon, ne egyél sokat, és legalább 2 órával lefekvés előtt legyen. Általában ennyi is elég, hogy elkerüljenek a rémálmok, de ha ez kevés, akkor a 2-es válaszoló tanácsait is ajánlom.
okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is az szokott rémálmot okozni, ha húst eszem vacsorára, főleg, ha nem bio állattartásból valót (bio állattartás humánusabb). Ezt figyeltem meg. De ilyen ritkán fordul elő.
okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alvás előtt érdemes lehet egy jó hangulatú, vidám könyvvel vagy filmmel felhangolni magadat. Magne B6, omega 3 is segíthet. Ha másképp nem megy, akkor orvos.
okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
okt. 12. 12:23
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem szinte pont ez volt. Pszichológus segitett sokat. Még nem tökeletes, de már jobb
okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is sokat segített a terápia. Én járok terápiára, és előtte szinte napi szinten voltak rémálmaim, és nekem is ez volt, h szinte nem mertem visszaaludni sem. :( aztán terápia hatására enyhült sokat hálisten. Persze azért 2-4 hetente előfordultak sajnos. Most másik helyre koltoztem nem rég, és három hónapja 1x vlt rémálmom.
okt. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8. Hozzászóló!

Megkérdezhetem, hogy mennyire költöztél messze? Ugyanabban a faluban/városban maradtál, vagy messzebbre költöztél?

okt. 15. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!