Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar mániás fázisáb...

Bipoláris zavar mániás fázisába vertétek már magatok adósságba ?

Figyelt kérdés
Amikor mániás vagyok akkor csak a pillanatnak élek és annyira pörgök és boldog vagyok hogy adósságokat csinálok és azt se tudom hogy hogyan fizetem ki.
okt. 9. 05:28
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Ismerősöm bipoláris. Mindig ilyenkor jött kölcsönkérni, és semmi se volt neki elég.

Be kellett kisérni az osztályra, hogy változtassanak a gyógyszerén. De persze utálta az ötletet, mert szerinte éppen nagyon jól volt.

okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Boríték módszert ajánlom és készpénzes fizetést. Nejem csak ezek válnak be. Amikor kapok fizut beporgok kicsit/jól beállított gyógyszereket szedek/. Szóval felveszem készpénzben és csak annyit hagyok rajta ami pl a net számlára kell. Utánna szetvaltom a pénzt,megy albira külön összeg, csekkekre, kajara kb ,és mennyit akarok havonta felrerakni. Pár napot engedek magamnak vásárolgatni nm nagy dolgokat. A többi önfegyelem a hó második részétől. De ez ad stabilitást nekem. A készpénzt az agy jobban érzékeli. De tudom min mész át, régen amikor jobban kerestem állandóan netről rendeltem. Most meg nm érdekelnek. Ja és nézd meg a gyűjtögetők sorozatot. Én mondjuk járok pszichológushoz és pszichiáterhez is. Ja plusz dopamin löket nekem ami ingyen van az az online póker. Ugyanúgy kielégíti az agyamat mintha vásárolnak.ezt tudatosítani kell, hogy az agyunk és a neurotransmitterek megborulnak ilyenkor.
okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én nem szedek semmit, de nagyon magamra ismertem abban, hogy fizetéskor elszállok. Sokáig kellett gyakorolni, hogy tudatosan nem megyek boltok közelébe, nem nyitok meg semmit a neten ahol vásárolni lehet. Pókert én is szeretem nem pénzbe, annyi, hogy ha nagyon elszállok akkor nem tudok jó eredményt elérni, mert normál esetben higgadt vagyok és tudatos, meg számolom az esélyeket is, de ha pörgök akkor nem megy annyira, olyankor 3x lejjebb kerülök a ranglistán..

Egyébként a mai napig vannak elborult időszakaim, főleg ha jobb a fizu, de anélkül is amint mániám van, akkor nem annyira működnek a dolgok. Vannak nekem is borítékaim, azon felül excelbe vezetek mindent, hogy mire mennyit szánok, százalékosan elosztva, de még erre pluszba minden egyes tranzakciót vezetek egy appban is! És még így is ha rámjön akkor fogom és százezreket hagyok plázába vagy rendelgetek, hiperkockázatos "befektetések"be kezdek, tavaly közel 2000 dollárt buktam ilyennel. Szóval mindent számolok, de van amikor az is kevés. Adóssággal kapcsolatban már kisgyerek korom óta van a fejemben vészharang (akkor dőltek a devizások és egész nap az ment a hírekbe) úgyhogy 3 havi fizunál többet kizárt, hogy kölcsön kéregessek. De így se tudom elkerülni az összes ilyet, még az a stratégiám, hogy már fizunap mindent letudok a hónapra kiadást, ami marad az meg úgyis "felesleges"

tegnap 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor más is vezeti a költségvetését. Mindenkinek ajánlom ősember a penztarcamban című könyvet Dr. Tóth Gábor. Régebben olvastam de majd újra elolvasom megint. Sok mindenre választ ad, ahogy írtam az agyunk dopamin és egyéb transzmitterek osszekuszalodasa okozza a mániás szakaszt és utána elkerülhetetlen a depresszió amikor "lejovunk a szerről.2es voltam.
tegnap 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!