Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már identitás-zavar?

Ez már identitás-zavar?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy egy fiús(-és leszbikus) lány vagyok, vagy egy kifejezetten nőies(hetero) lány? Úgy kell ezt elképzelni, hogy különböző időszakokban váltakozik az egyik-másik. Ha éppen az egyikben vagyok, akkor a másik nincs jelen(esetleg megjelenhet nagy rövid időre, pl. pár percre, max egy órára).

#identitás #Identitás zavar
tegnap 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen normális. Nem szeretsz betagozódni a hagyományos érték vagy stílusvilágba, ezért mindkettőt magadnak tudod. Általában fordítva van fiatalkorban, amikor egyiket sem tudod magadénak. Lehet ez is előfordul veled,ez is teljesen normális.

Sőt még lehet zavar a nemi identitásodban is.

De ahogy előjönnek szakembernek hazudott elmebetegek, hogy például te genderfluid vagy azonnal blokkold őket mert csak lejjebb taszítanak.

tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen oké, hogy nem állandó a dolog, vagy beáll majd, vagy nem. Amúgy mennyi idős vagy? A szexuális orientációnak idő kell, hogy végleg kialakuljon.

Persze azt nem látom magam előtt, hogy lesz így hosszú távú kapcsolatod... Fontos, hogy ne hitegess senkit, ha úgyis tudod, hogy egy idő után nem fogsz már vonzódni hozzá.

Amúgy nem lehet, hogy biszex vagy, akinek a preferenciái néha inkább az egyik, néha a másik nem felé húznak? Nálam ez a helyzet (19/F🏳️‍⚧️), de nekem azért mindig bejön mindkettő, legfeljebb az egyik akkor éppen sokkal jobban.

Ja és nem kell mindent azonnal megpróbálni felcímkézni. Néha ezekben a ruhákban érzed magad komfortosan, néha meg azokban, és ez így oké. Az öltözködési stílus nem egyenlő a nemi identitással, simán lehetsz néha maszkulinabb csaj.

tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szimplán fiatal vagy. Valószínűleg biszex.
tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!