Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok túljutni a nárciszti...

Nem tudok túljutni a nárcisztikus abúzuson, visszaélésen, kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja ért véget egy kapcsolatom, ahol a másik fél nárcisztikus volt. Apránként, észrevétlen kezdett el kontrollálni, utólag tudom hogy folyamatosan módszeresen manipulált. Amikor kinyílt a szemem arra, hogy mit is művel velem, visszafordította rám, bűntudatot keltett bennem, azt állította hogy én bántom őt! A kommunikációt öknényesen korlátozta, emiatt az érzéseim teljes mértékben érvénytelenítette, és azzal szakította meg a kapcsolatot, hogy a kapcsolatnak vége lesz köztünk, (jövő időben) majd minden kommunikációs csatornán letiltott. Hetekig azt sem tudtam merre van az előre, nappal van vagy éjszaka, alvásom napi 3-4 órára redukálódott, és állndó kontrolállhatatlan emlékbetöréseim lettek, apránként állt össze a kép, hogy mi is történt valójában. Egy idő után azt éreztem hogy néz, les. Azt gondoltam paranoiás lettem, elhessegettem ezt a gondolatot. Majd észrevettem, hogy az egyik közösségi oldalon minden sztorimat megnézi.(Kijelzi az oldal hogy ki nézte meg.) Egy szót sem szól hozzám hónapok óta, de les. Letiltottam onnan. Annyiban megnyugodtam hogy nem vagyok paranoiás, jól éreztem hogy les, de egyszerűen nem tudok túljutni azon a manipuláción, valóság hamisításon amit velem tett. A jövő idő, hogy vége lesz, is értelmet kapott: akkor lesz vége, amikor ő akarja, addig kedve szerint leshet, de úgy hogy nem keres meg személyesen, majd valamikor elővesz, ha úgy tartja kedve. Az emlékbetörések miatt mentálisan a poklot élem át. Kihet tudnék fordulni, aki valóban ért a nárcisztikus abúzus okozta mély traumával?
ma 09:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg azt is mondta, csalódott bennem, mert azt hitte hogy nekem nincsenek elvárásaim! Mondtam neki hogy ilyet sosem mondtam, honnét is gondolja hogy egy kapcsolatban nincsenek elvárások? Magyarán az a kép volt a fejében rólam, hogy mivel nekem nincsenek elvárásaim, így kedve szerint bánhat velem, én pedig mindent feltétel nélkül elfogadok. Ő pedig mindent feltételhez kötött, de módszeresen, alattomosan, apránként akart "átnevelni". Rá akart venni olyan dolgokra amiket nem akartam, és amikor kiálltam önmagamért, tartottam magam ahhoz hogy én ezt nem fogom megtenni, akkor megtorolta. Volt hogy érzelmileg zsarolt, és az empátiámra építette az érzelmi bántalmazást. Tudom hogy egy illúzióba szeretetett bele, a tudatom felfog mindent, de érzelmileg nem tudom feldolgozni azt a lelki szadizmust, amit tett velem.
ma 10:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Együttérzésem. Akkor tudsz rajta túljutni, hogy ha tudatosítod magadban, hogy a hiba az ő készülékében van. Ne foglalkozz vele, foglald el magad és keress együttérzőbb partnert és ne hagyd, hogy zsarnokoskodjanak feletted. Idővel túljutsz rajta. Ha nem, menj pszichológushoz.
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hibáztattam magam! Tudatosan fel tudtam dolgozni, de érzelmileg nem.
ma 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:
3 hónap még elég kevés idő. Egy szakítás után van, hogy több idő kell ehhez. Figyelemelterelést javasolok. Ne gondolj erre a toxikus emberre és idővel könnyebb lesz. Ha úgy érzed, nem megy, keress egy jó terapeutát.
ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!