Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek nagyon egy bizonyo...

Miért félek nagyon egy bizonyos zenétől? Mi lehet ennek a pszichológiai oka?

Figyelt kérdés

még gyerekkoromban apukám gyakran vitt a kocsijával és akkoriban a rádióban gyakran szólt egy zene amitől már akkor is borzasztóan féltem és még akkor is rosszul éreztem magam tőle mikor már bőven otthon voltunk. nem mertem másik helyiségben maradni meg ilyenek.

2020 környékén felkutattam ezt a zenét és meg is találtam, egyszer megpróbáltam meghallgatni a saját kocsimban hogy vajon felnőtt fejjel is félek-e tőle de olyan érzés jött rám mintha leöntöttek volna jéghideg vízzel amikor meghallottam. Nem bírtam végighallgatni. Egyszerűen mintha fizikailag kínoztak volna vagy nem tudom.

a címét azóta szerencsére elfelejtettem (jobb is), nem népszerű slágerről van szó, 2009-2011 környékén ment néha a roxy rádióban, azóta hálistennek teljesen eltűnt, műfaja sima house vagy electro lehet.

nem tudom megmagyarázni hogy miért érezhetem ezt, mikor mindenféle nyomasztó és depressziós zenét meghallgatok, azok mégsem váltanak ki belőlem olyan hatást..


azért jött elő a téma mert ma éjszaka érdekes mód azzal a zenével álmodtam! hogy miért/honnan hozta elő az agyam azt nem tudom. de kicsit nyomasztóan érzem magam emiatt egész nap.


kész vicc amúgy. miért félhetek ennyire egy sima zenétől??



okt. 3. 20:03
A kérdező szavazást indított:
ez tényleg szánalmas
nem szánalmas de nem tudom mi lehet az oka
nem szánalmas és leírom hogy mi lehet a pszichológiai oka
12 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyira kár, hogy nincs meg a címe, mert szívesen meghallgatném, hogy rám milyen hatással van.
okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
anno gyakorin keresztül találtam meg de ez már egy másik profilom úgyhogy sajnos nem tudom megadni
okt. 3. 20:12
 3/24 anonim ***** válasza:
Én is belehallgatnák
okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
*nék
okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Állítólag gyerekkorodban féltél ettől a zenétől.

(hihető, bár az okát tudnod kellene)

Aztán vagy tíz év elteltével 2020-ban visszakerested, és az érzés ugyan az, mint régen.

(itt már rezeg a léc -mert hát mégis csak egy felnőttről van szó- de higyjük el)

Viszont most azt mondod, hogy az utolsó négy évben elfelejtetted a címét.😮


Nekem ez így, egy nehezen elfogadható történet.

És amellett jól látod, ez valóban vicc.

okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
hát pedig tényleg elfelejtettem
okt. 3. 20:19
 7/24 A kérdező kommentje:
de megpróbálom visszakeresni az akkori kérdésemet
okt. 3. 20:19
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ebben mi nem hihető? Nem azt mondta hogy retteg tőle, csak furcsa érzés tör rá ha meghallja

okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a "logikádat"!

Minek keresnéd vissza, hogy újra depis legyél és retteghess?

Ez nálad valami mazochista beütés?

okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
nem hallgatom meg újra! nektek akarom megmutatni a zenét
okt. 3. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!