Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit érzek nap, mint nap...

Mit érzek nap, mint nap reggel és este?

Figyelt kérdés

Reggel inkább vagyok szomorúbb, de ez nem sima szomorúság. Ez egy rossz, nagyon rossz érzés, ilyenkor mindent érzek amiben van egy kis lehangoltság. Ez tart 1-2 óráig utána estig nincsen semmi probléma, talán napközben rámtörnek lehangoltságok, szomorúság, de van hogy boldog is tudok lenni. Aztán eljön az este amikor nagyrészt egyedül vagyok. Ilyenkor zenét hallgatok, videokat nézek és egyszer csak elkap valami boldogság fless, elkezdek beszélgetni, ismerkedni sok emberrel (online), de ez a lelkesedés addig tart míg el nem alszok és reggel kezdődik minden elölről. Így nem tudok normális életet élni és fogalmam sincs mitől lehet ez. Mindezek mellett mostmár rendszeresen jönnek elő panikrohamok legalább 1 héten egyszer. Már régebben is megvoltak ezek a rohamok, 12 évesen volt a legelső akkor nagyon nem tudtam hova tenni, hogy mi ez utána hánytam is 1 hétig mondhatni traumatizált. Már régóta van egy sejtésem, hogy van valami mentális betegségem csak mivel 18 év alatt nem diagnosztizálhatnak így nem vettek komolyan a pszichiátrián sem. Lenne 1-2 tippem, de ezt meghagyom majd a szakembereknek. 5-6 éves koromról van meg a legelső emlékem az is az, hogy apám szarrá itta az agyát és ájulásig verte anyámat, együtt locsoltuk fel hideg vízzel. És még nagyon sok hasonló emlékem van pl.: 8 éves lehettem mikor szintén beivott apám és szerencsétlen anyámat már vérző fejjel rugdosta le a lépcsőn késő este, hogy mi most megyünk vidékre a nagyszüleimhez.

Szerintem ezeknek az eseményeknek köze van a pánikrohamjaimhoz, illetve a markáns hangulatingadozásaimhoz.

17/F



#gyerekkor #Traumatikus gyermekkor
tegnap 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológushoz menj el. Nem a diagnózis a lényeg, hanem, hogy változtass. Minél előbb kezded, annál jobb.
tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, olvastam a posztot. Először is tudnod kell, hogy nem vagy egyedül. Minden embernek vannak hasonló problémái. Viszont mindennap egy új nap kezdődik. Ez a dolog egyre rosszabb lesz ha nem foglalkozol vele. Először is a legelső lépés, hogy megoszd ezt egy olyan emberrel akiben megbízol. Lehetőleg egy felnőtt emberrel aki megérti és át tudja érezni ezt a dolgot. Azért nem javaslom a veled egykorúakat mert van aki még nem érett meg ahhoz, hogy megértse ezeknek a dolgoknak igenis időt kell adni. Olyan dolog amiből nem lehet kigyógyulni.. Hiszen említetted is volt már pánik rohamod. Amit leírtál abból azt tudom leszűrni, hogy depressziós vagy. Viszont ezen senki más nem tud segíteni csak te saját magadon. Szedhetsz gyógyszert és stb... De végül rá fogsz jönni, hogy saját magad földi pokla az te vagy. Másodszorra meg kell bocsátanod apádnak és Istenre bízni. Jogod van emlékezni ezekre a rossz emlékekre. De mindjárt felnőtt ember leszel. Meg kell alapoznod a jövődet. Neked arra kell most koncentrálnod, hogy mihez akarsz kezdeni magaddal a jövőben és azért mindent megtenni. Iskola mellett járj el edzeni, sportolni, dolgozni. Tűzz ki magad elé célokat és ne add fel. A depresszióból csak úgy tudsz kijönni ha te magad teszel érte. Keress magadnak minőségi barátokat. Az alkoholt a pszihoaktív szereket kerüld el mert csak felerősödik. Ne a neten akarj barátokat keresni, ismerkedni, beszélgetni hanem a való életben ami kézzel fogható. A legfontosabb a bátorság. A pánikbetegséget pedig fogadd el, mintha be ülne hozzád egy nem várt vendég. Ha elfogadod ezeket a problémákat akkor sikerülni fog neked is.


Ui, egy VOLT sors társ.

ma 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!