Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtassatik meg kérlek....

Nyugtassatik meg kérlek. Félek az autó balesettől(?)

Figyelt kérdés
Folyton jönnek velem szembe olyan cikkek, súlyos autóbalesetekről, ahol meghalnak az illetők, vagy nagyon komoly problémák adódnak. Nagyjából két hete van jogosítványom, jövő hétvégén pedig 100 km-t kell vezetnem vidékre, nagy részét autópályán, amitől eléggé parázok. Tudtok valaki nyugtatót mondani? Vagy ti is paráztatok/tok még mindig? Vagy a tapasztalattal majd enyhül?

tegnap 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
A címben azt írod, hogy félsz a balesetektől, utána meg azt írod, hogy nem félsz. Na döntsd már el! De olyannak tűnik, mint aki nem meri felvállalni a félelmét, mert az ciki. Hát vállald fel, és kisebb távokon gyakorolj, hogy megéld, hogy végül is mit is érzel.
tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A balesettől persze, alapvetően, de nem attól félek, vagy azért, mert nem tudnék vezetni, vagy mert nincsen önbizalmam, vagy mert attól félnék, hogy én hibázok, attól alapvetően van bennem egy kis para, hogy más hibázik, és ezt én szívom meg, ez a vezetésben is így van, de nem magyarázom tovább, ha nem akarod megérteni ne értsd
tegnap 21:31
 13/23 A kérdező kommentje:
Ezt úgy hívják, hogy az ismeretlentől való félelem, amit azzal lehet leküzdeni, hogy megismered. Teljesen normális, nem mondanám azt, hogy akkor ne is vezess. Úgy fogsz megtanulni vezetni, ha vezetsz, nem vészes az autópálya, de tényleg csak akkor menj fel rá, hogyha már nem azt nézed, hogy kettesből hármasba váltva hova rakod a váltót, hanem tudod figyelni a környezetedet. Tény, hogy sok balesetről lehet hallani, de ha megnézed mennyi ember megy végig az autópályán naponta, akkor százalékosan végez mindig kevesebb baleset, mint ami városokban történik
tegnap 21:35
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod a dolgokat, amiket itt alapvetően leírtál az rendben van, hogy tudod hogy csak akkor hajts fel ha készen érzed magad rá, az is rendben van, szerintem egy alapvető para mindenkiben van akiven van felelősségérzet de nem csak amikor vezet hanem amikor közlekedik is
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
mikor én elköltöztem otthonról attól féltem hogy betörnek hozzám éjszaka😆 azóta sem törtek be azóta is egyedül lakok, idővel rájössz hogy irracionális és enyhülnek ezek a dolgok, persze a baleset meg mindig benne van sajnos bármilyen helyzetben
tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
Most te magadnak válaszoltál a 13-as kommentben?
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

14 vagyok. Én úgy érztelmeztem szerintem alapjaiban írta le hogy ne menjél fel ha nem tudod hogy kell kezelni a kocsit😆 mert már nem magáról akart beszélni hanem általánosságan hogy ezt ő is tudja csak a sok hülye miatt kicsit bizonytalan, nem?

De szerintem amúgy nem kell ennyire zrikálni, nem csak a pályán sok más helyen is tét az élet és ijesztő néha belegondolni

tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%
Én a covidtol feltem meg a sertesinfluenzatol amikor kicsi voltam es beszivattak minket a suliban hogy mind meghalunk benne
tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

16-os,nagyon úgy tűnik hogy magának válaszolt.Ki tudja mennyi válasz van még tőle :D

Óriási bajok vannak fejben a kérdezőnél

tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19 lehet🤣 nem tudom

de azt tartom hogy vegye is csak komolyan a vezetést mert fel kell fogni hogy az élet a tét és nyugodtan legyen a szeme előtt, de beszarni nem kell tőle annyira hogy emiatt hibázzon! Ha azt érzi Ő nem tudja megcsinálni inkább ne, de mások teljesítményére nem tud hatást gyakorolni csak k.vára figyelni kell

tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!