Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy létezik, hogy életben...

Hogy létezik, hogy életben maradtam eddig, ennyi stressz mellett?

Figyelt kérdés

Végiggondoltam ma, hogy az utóbbi 20 évem konstans stressz volt, traumák ellenére erőltetett menet, mert ugye nem omlottam össze, mert nem engedhettem meg magamnak.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy mindennapos volt a súlyos stressz, lelki bántalmazás szülő által, stressz suliban, bántalmazó házasság, válás, megváltozott anyagi helyzet, mindent a zéróról kellett kezdjek, kisgyerekkel.

Eltelt 20 év és most már vannak nyugisabb napjaim, de azon csodálkozom, hogy még élek, igaz lehet lerövidült az életem.

Szerintem kortizol szintem 20 éve egekben, ezt hogy bírtam eddig?


ma 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Nincs mindenkinek hajlama öngyilkosságra vagy különféle betegségekre. Örülj neki, erős nő vagy. :)
ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát lehet, de meg előjöhet ez az isten őrizz, 48 éves vagyok
ma 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Egy kor után sajnos mindenkin előjönnek betegségek, mert idősödik a szervezet. Próbálj egészségesen élni és tanulni az előző hibákból, akkor minimalizálhatod a problémát.
ma 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz
ma 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyu, 19 éves korom óta küzdök különböző egészségi problémákkal - jobb, és rosszabb időszakok váltják egymást. Közben eltemettem apumat, majd anyumat, de igyekszem túlélni.


Öngyilkosság?! Egyirányú utca. Nem tudom meggondolni magam.

Nem, nem "csak" neked vannak gondjaid, hidd el - minden szintnek megvan a saját nyomora, és mindenkinek a saját problémája.

ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!