Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés a bűntudat és a...

Milyen érzés a bűntudat és a szégyen?

Figyelt kérdés

Amikor valami olyat teszel ami erkölcsileg rossz, ártasz másoknak vagy törvénytelen. Egész életemben azt hallom másoktól, hogy ilyenkor belül szégyent és/vagy bűntudatot éreznek.


Valaki kifejtené mit érez ilyenkor? És honnan tudom, ha én is érzem? Hogy kell megkeresni és mire jó?



ma 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos sokan nem tudják...
ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor nekem bűntudatom van, mert egy illetővel nem voltam korrekt, megpróbálok a kedvébe járni minél jobban...... Nem tudok úgy tenni, mintha mi sem történt volna, még akkor sem, ha az illető nem is tudja, hogy én voltam esetleg a hunyó....... Kompenzálni próbálom a baklövésem...... Bár ritkán van bűntudatom, mert próbálok a hozzám közelállóknak nem ártani, de van, hogy sajnos nem úgy alakul a dolog.....
ma 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!