Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tartanak az...

Mennyi ideig tartanak az alkohol utáni enyhe sóvárgás?

Figyelt kérdés

38 éves sportos fizikumú férfi vagyok.

3 éve sajnos meghalt Édesapám és elkezdtem inni, nem sokat: napi 3-4 sört, de ezt nagyjából minden nap 3 éven keresztül. Nem rúgtam be, nem dölöngéltem, nem hagytam el magamat és soha nem léptem túl a napi 4 dobozt. Bulizni, igazán berugni, töményet inni soha nem szoktam.

Magasan funkcionáltam eközben, fehérgalléros vezetői állásom van, itthon minden dolgomat ellátom, sőt legtöbbször sörözés közben valamit csináltam. Egyfajta járulékos dolog lett a munka utáni főzéshez, takarításhoz, kertben barkácsoláshoz, filmezéshez, hogy mellette egyedül iszogassak. Pedig Édesapám halálát már régen feldolgoztam.

Nem igazán érzem soknak ezt a mennyiséget, inkább azt vettem észre, hogy már egyre gyorsabban elfogy a 4 doboz (nagyjából lehúzom egyben), illetve egy ideje már cserélgettem az üzleteket, hogy melyik nap hol vegyek sört, mert cikinek éreztem, hogy minden nap ugyanott veszek 4 dobozzal. Emellett gyakorivá vált a hasmenés, enyhe hasi fájdalom. Valamit az utóbbi időben ha csak 2 doboz volt otthon, akkor megittam, hogy ennyi ma elég lesz, de aztán rávettem magam és elsétáltam 20 percnyire a boltba késő este, hogy még vegyek 2-t. Vezetni soha nem vezettem ittasan.

Úgy gondoltam 4 napja, hogy ennyit és ne tovább! Igazából nincsen semmi komoly tünetem, nem remegek, nem fáj a fejem, vagy ilyesmi, gyakorlatilag semmi hasonlót nem érzek. Viszont minden nap munka után egyből beugrik, hogy "na akkor megyek veszek pár sört estére", és ez alvásig többször is beugrik. Olyan, mintha két tudatom lenne: egyik azt mondja menjek és vegyek, hiszen ez nem annyira sok pia, más is iszok ennyit és nincs baja, majd holnap már nem veszek; a másik felem meg azt sugallja, hogy kell a francnak.

Az utóbbira hallgatok nyilván, de ez meddig fog még tartani? :D



ma 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a nyáron voltam így, igaz csak 3 hónap, de azért fogyott a bor rendesen, rendszeresen.


Én nekem most van az a pont, hogy van olyan nap, amikor már nem ugrik be, hogy “Jajj de jól esne egy..”


Ha be is ugrik, akkor sem sóvárgás szinten, hanem úgy, hogy “Nahát ma sem ittam és nem is hiányzik”

ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mintha magamat olvasnám...
ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
Nem kimondottan az idő oldja meg. Majd ha ismét rendesen megbarátkoztál azzal, hogy az adott napszakot is józanon töltöd, akkor nem fog többé sugdosni a "gonosz ikertesztvér". Amíg ott tartasz, hogy sörözve jobban elvoltál munka után, mint most, addig hiányozni is fog.
ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!