Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jó élni?

Miért jó élni?

Figyelt kérdés

Jó élni?

Mi értelme ennek az egésznek?

Van értelme?



tegnap 22:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Relatív mi a jó és mi a rossz, nem tudsz semmit így bekategorizálni, mert teljesen önkényes. Az életben tapasztalatot kell gyűjtened és megélni azt ami eléd tárul. De döntesz végső soron melyik utat választod, mit akarsz csinálni. Mindent szabad ami nem árt másnak - alapon élj és ne rettegj a zsidó keresztény isten büntetésétől, ez csak kordában tart önmagadtól. A remény megöli a cselekvést. Ne reménykedj, cselekedj! Lépd meg amit meg akarsz lépni!
tegnap 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kroms ***** válasza:
73%

#11

Pont ez a relativitáson alapuló felfogás az, amit a gonosz oldal próbál terjeszteni. Több ezer éven át teljesen egyértelmű volt, mi a jó és mi a rossz, csak az utóbbi évtizedekben kezdték terjeszteni a sátáni szürke erkölcsöt. Egyszerűen csak a természeti törvényeket kéne követni, mint pl.: ne tedd másokkal, amit nem szeretnéd, hogy veled tegyenek. Ez alapján máris meg lehet állapítani, hogy mi/ki a gonosz.

tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem egyrészt pszichoterápia segített boldogulnom a depressziómmal, másrészt a Kowalsky meg a Vega nevű zenekar régebbi dalainak szövege, pl. vmi olyasmi belőle, hogy azt keresd, amit annyira szeretsz, hogy meghalnál érte, mert nélküle élni sem érdemes, és ezt a gondolatot én kihívásnak vettem, hogy figyelem magam, hogy mi tesz boldoggá, és azok közül is mi tesz annyira boldoggá, hogy még a tevékenység/ember/étel/ital gondolatától is mosolygok, és hogy ezeket a dolgokat szeressem annyira, amennyire csak tudom, hogy azok miatt eszembe se jusson bántani saját magamat vagy a halálomra gondolni, mivel azok a dolgok, emberek, állatok, élmények, ételek, italok, tevékenységek, amiket annyira szeretek tényleg hiányoznának nekem, ha nem lennék.


Neked, kérdező senki nem tud ennél pontosabb választ adni, hiszen az csak és kizárólag rajtad múlik, hogy téged mi tesz boldoggá, amit talán még te sem tudsz, úgyhogy egyszerűen figyeld magad, hogy mikor vagy kicsit is boldog, és tegyél meg mindent annak érdekében, hogy akkor nagyon boldog legyél, amennyire csak tudsz, annyira boldog, cserébe a negatív dolgokat engedd el, a negatív érzéseidnek köszönj, kérdezd meg, hogy miért jelentek meg benned, mi fáj neked lelkileg vagy testileg, és légy kedves magaddal mindig.


A sport és mozgás pl. nagyon, de nagyon segít, amire kismillió kutatás is van már, és saját tapasztalatom is. Annyi sport van a világon, próbálj ki minél többet aktívan, hogy megtaláld azt, hogy mi az, amiért élni érdemes. Ha más nem, legalább gyalogolj napi másfél órányit legalább, hiszen a mozgáshiány a depresszió melegágya.


A kérdésed egy szuper jó elmélkedős kihívás magadnak is, és mi itt mondhatunk irányokat, de te magadnak kell megválaszolnod a saját kérdésedet ahhoz, hogy boldog legyél.


Szerintem amúgy azért jó élni, hogy embertársainkon segíthessünk bárhogyan is, de ez az én egyik életcélom, ami nem feltétlenül egyezik a tieddel, de érdemes lehet kipróbálnod: te miben segíthetsz kinek? Ha segítettél már bárkinek is valaha, hogy érezted magad utána? Neked nem éri meg az az érzés pl. életcélként? Ez csak egy ötlet persze és még adhatok ötleteket, ha neked most nehéz.


Pszichológusnál voltál már amúgy? Mert a kérdésed lehet depresszió szülötte is, azt pedig terápián nagyon jól lehet kezelni és érdemes is, még mielőtt viszi az életed is, ne adj Isten!


A pszichológus csak beszélget, a háziorvosod is adhat beutalót, de ha a rövidebb utat választanád és/vagy gyógyszerpárti vagy, akkor pszichiátert keress fel, aki orvos és gyógyszert is írhat föl.

ma 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!