Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Scippa mennyire tompít...

A Scippa mennyire tompít érzelmileg?

Figyelt kérdés
Írt a pszichiáter szorongásra, de a ldgjobb az lenne, ha totál kicsinálná az érzelmeimet meg a libidómat is.
tegnap 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Libidó kicsinálása reálisabb, mint, hogy érzelmileg letompít.
tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mildred ***** válasza:
47%
1 hónapja szedem,eleinte csökkent a libidó de mintha mára jobb lenne,mintha megszoktam volna. Semmi bajom tőle
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semennyire. Egy rövid megszakítással 4 éve szedem, soha semmi mellékhatását nem éreztem. Amit írtak is, hogy a libidóra hatással lehet, de ez sem gyakori. A Scippa a legjobban tolerálható antidepik közé tartozik. Ritka és extrém esetben teljesen tönkreteheti a libidót tartósan is, de azt is tudjuk már viszonylag hatékonyan kezelni, pl. a vortioxetinről (Brintellix) bizonyított, hogy hatékony a PSSD-ben.
ma 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as: Katyvasz amit írsz. Ssri-ok bőven az esetek 50%-ban okoznak valamilyen szintű szexuális diszfunckiót , te szerencsés voltál, én pl. nem. A brintellix semmilyen szinten nem segít a pssd-n, sőt, annak okozója is tud lenni. Azzal kevered szerintem, hogy ha az SSRI szexuàlis mellékhatást okoz akkor azt abbahagyod és helyette brintellixet szedsz mivel az kisebb valószinűséggel okoz szedés közben szexuàlis mellékhatást. A pssd kezelésére nincsen bevett módszer, bupropionnal szoktak próbàlkozni, àltalàban sikertelenül.
ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es: rossz emberbe kötöttél:

[link]

Ennyit a PSSD 50%-os gyakoriságáról.


És valóban, bupropionnal is kezelik a PSSD-t, de ki kell ábrándítsalak, vortioxetinnel is.

ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a PSSD gyakoriságáról beszéltem, hanem a szexuális mellékhatásról a gógyszer szedése közben. Olvasd el ujra a mondatomat. Mindennel próbálják a pssd-t orvosolni, de mivel fogalmuk sincs, hogy mi okozza, ezért ennyi erővel a macskagyökeret is felhozhattad volna, hogy azzal kezelik.
ma 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A PSSD per definitionem SSRI vagy SNRI típusú antidepresszívum okozta szexuális és/vagy érzelmi és/vagy kognitív diszfunkció. Tehát amit írtál, az PSSD, ez egy spektrum, és nem csak az extrém diszfunkciót hívjuk PSSD-nek. Ha kifejezetten a szexuális aspektust emeljük ki, akkor a fent hivatkozottakra tudok visszautálni.


A "fogalmuk sincs, hogy mi okozza" is nagyon erős. Nem teljesen tisztázott, valóban, de egyértelmű a kapcsolat az 5HT1a receptorok deszenzitizációja, a neuronok ioncsatornáinak megváltozása, a C rostok károsodása, az androgén receptorok megváltozása és a PSSD között.

ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
PSSD az azt jelenti, hogy szedés után, érted, benne van a nevében hogy POST
ma 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link] :

Post-SSRI sexual dysfunction is an iatrogenic disorder in which individuals who have been administered selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) or other serotonin reuptake-inhibiting (SRI) drugs experience persistent changes in sexual, cognitive and emotional function for an extended period after ceasing to take the drug.

ma 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!