Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori az, hogy egy...

Mennyire gyakori az, hogy egy autista gyermek egyik szülője hirtelen meghal az állandó feszültség miatt, ami azért van, mert nagyon nem bír vele, mert esetleg öntörvényű és nem viszi intézetbe?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok.

ma 20:10
A kérdező szavazást indított:
Sajnos nagyon gyakori
Szerencsére nem gyakori
2 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Honnan tudod, hogy az állandó feszültség miatt hal meg?

Egyáltalán, az autisták sem egyformák, vannak, akik simán veszik (viszonylag) a hétköznapok nehézségeit...

Befolyásol valamit, hogy nem tudja vagy nem akarja elhelyezni a gyermeket?

Lenne még egy csomó kérdésem, de mivel mind oda vezetne, hogy maga a kérdés mérhetetlen, és ezer különböző tényező befolyásolhatja, inkább nem folytatom.

ma 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Én is autista vagyok, nő.
ma 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, hogy mennyire gyakori az, hogy egy autista gyermeket nevelő szülő a sok feszültség miatt hirtelen meghsl, ha nem viszi intézetbe őt?
ma 20:28
 4/13 A kérdező kommentje:
*meghal
ma 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Az en apám nem miattam stresszelt, hanem a sajat magánélete jobban foglalkoztatta, halistennek, így még nekem is volt szusszanásnyi időm, apám azt tette, hogy végig gyötört a jójegyekért, neki ennyi volt a nevelés, a szigor es a jegyek.

Azt hitte ez a titok, taposni a gyereket!

Vagy a nagy szigorral tartott távol magától, vegülis ez nem volt nekem könnyű, ez a suli dolog sokszor biza kínlódtam, nehéz volt, szigorúak voltak a tanárok es en is beteg csak nem tudtam akkor még.

Jó jegyeim voltak, de iszonyú nehéz volt ….

Már meghalt 5 éve, isten nyugtassa.

Én meg felnőttkorban 50 előtt kaptam segísteget, egy végigkínlódott élet után …..

ma 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#3 Értem a kérdést, csak nem fogsz rá érdemi választ kapni, mert nem mérhető.

Ismerek autista gyermekeket nevelő szülőket, nem egyformák sem a szülők sem a gyerekek... Ők élnek, de ebből nem lehet arra következtetni, hogy ezért nem hal meg senki.

A stressz miatt hal meg ha öngyilkos lett?

Ha öngyilkos lett autista a gyereke és amiatt?

Agyvérzést kapott? Mi van ha genetikailag hajlamos rá, egyébként egy tö átlagos (bár kissé "bogaras") a gyereke, és nem is rajta stresszelt, hanem a sztereotipizáló társadalmon?

ma 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Például az illető szülőnek egyik éjjel hirtelen leáll a szíve a sok feszültség miatt (ami az autista gyermekkel való vesződés miatt van), az mennyire gyakori?
ma 21:34
 8/13 A kérdező kommentje:
*Amúgy nem azért kérdezem, mert bárhol is történt volna ilyen csak kíváncsi vagyok.
ma 21:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire viseli meg az autista gyerek megléte, lehet van 3 másik normális gyereke!

Ha van e hajlama szívbajra.

Nem mindenkit érint egyformán!

Van akinek van támogató környezete stb van akinek nincs, minden körülmény ellene van, szegenyseg, rossz házasság, stb

Nem tudom ha készült erről statisztika!

ma 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Például ha minden körülmény ellene van
ma 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!