Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért görénykedik a pszichológ...

Azért görénykedik a pszichológus, mert segíteni akar, ez lehetséges?

Figyelt kérdés

ma 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, nálunk én beszélek.
ma 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem simizni fog. A jó pszichoterápia kutyára felkeveri a leülepített lelki mocsarunkat, és bizony rendesen megfájdul a kis lelkünk, mielőtt tudunk akkorát változtatni, hogy gyógyuljunk.
ma 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit értesz ez alatt a proli "görénykedik" kifejezés alatt.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nem tudom
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy felhoz bizonyos témákat, amikre "rossz gondolni". Hanem bántóan viselkedik, hogy kihozzon reakciókat.
ma 18:17
 6/9 anonim válasza:
Ez a dolga, de jobb lenne konkrét helyzeteket leírni
ma 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Segíts elképzelni! Ugye indul a párbeszéd azzal, hogy hogy vagy?
ma 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg bántó viselkedésnek érzel a pszichológus részéről olyat, ami nem az? Például pont amiatt a tüske miatt, amihez éppen oda akartok jutni?


Ugyanazt az üzenetet, amit mondott, szerinted át tudta volna adni nem bántóan? Ha igen, akkor lehet hogy szükségtelenül volt bántó (de az is lehet, hogy az adott esetben funkciója volt az élesebb megfogalmazásnak, nem voltam ott, de nem is értek hozzá). Ha nem a közlésmód volt bántó, hanem a tartalom, tehát inkább az a baj hogy "fáj az igazság", akkor inkább azt gondolnám, hogy normális és szükséges volt ezt közölnie ott és akkor. De továbbra sem voltam ott és továbbra sem értek hozzá, ezek csak az én laikus gondolataim.


Esetleg rosszul mérte föl, hogy te mire vagy már fölkészülve, és az amúgy jószándékú megjegyzésével rossz irányba lökött.


De amúgy ilyenekről szerintem tök hasznos beszélgetni a pszichológussal, hogy a múlt alkalommal ez és ez a hozzászólása neked bántó volt, és annak szánta-e, vagy miért mondta.

ma 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fárasztó96 ***** válasza:
Hm. Jártam 3 évig. Megkavarta az állóvizet bennem minden alkalommal. Megérte, megkönnyebbültem a következő kb 2 hétre. Az újabb időpontra már megint megért a felkavarás, sírás. Ha van valami, amiröl nem beszélnél, akkor kérd meg, hogy azt hanyagoljátok. Nekem ez segített, bár nekem inkább munkahelyi-iskolai problémáim voltak.
ma 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!