Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért iszom, ha tudom, hogy...

D-Mano kérdése:

Miért iszom, ha tudom, hogy rossz?? Volt alkoholisták: ti hogy jöttetek le az alkoholról??

Figyelt kérdés

Le szeretnék szokni az alkoholról, de a pszichológus sem segített.

A legrosszabb, hogy ilyen periodikus az alkoholizmusom: hetekig nem iszom, aztán hetekig iszom. Amikor nem iszom, az az érzésem, hogy "na végre lejöttem az alkoholról", aztán mégis elkap a lendület, és megint iszom.

Az utóbbi 1-2 évben egyre nagyobb az aránya az ivós időszakoknak, mint a nem ivósaknak. Ez nagyon aggasztó...



szept. 11. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Rá kéne jönni előszőr is mi miatt menekülsz az alkoholba. Mikor fogsz kezedbe piát és miért. Mi az amit nem tudsz feldolgozni és gondolkodj el azon kicsit eltávolodva a sok katyvasz gondolattól hogy mennyire reális. Tudom e másképp kezelni. Akár valami helyettes cselekvést is csinálhatsz amikor alkoholhoz nyúlnál tedd vissza és csinálj meg egy meditációs gyakorlatot és mindig mikor ahhoz nyúlnál csináld meg nem baj ha elalszol csak csendesísd le az elméd ez átmeneti megoldasnak jó lehet. De pszchiológus kell ahhoz hogy az érzelmeket is feltud dolgozni
szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus kevés ehhez.

Elvonóra kell menni, ahol komplex kezelés van.

szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Akik alkoholhoz fordulnak általában a fajdalmat nem tudják kezelni tele vannak mély fájdalmakkal amit nem dolgoztak fel esetleg szégyennel és nincs még rá saját eszköztáruk, hogy jól kezelni tudják ezér az alkoholba menekülnek.

Minden függőség egy menekülés, mert még nincs meg az eszköztárad , hogy kezelni tud vagy nem is akarod máshogy kezelni, mert félsz. Mert pia megszokott kényelmes és már egy idő után hiányzik is. Ezért kell az akarat és mellé lenne fontos egy JÓ pszchiológus. Mert ő képes megadni neked az eszközöket ahhoz hogy megvívhasd a saját kis csatádat

szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Hát az a baj, ha az ember már nagyon benne van ördögi kör... Persze, elvonó, de az államiban kb csak begyógyszereznek, és valószinűleg gyógyszerfüggő (is) leszel utána. Az emberek jó része fél az elvonási tünetektől (ok erre valamelyest megoldás lehet a doki), félnek a társadalmi megbélyegzéstől, attól is, hogy elveszítik a munkájukat (ha még van). Mégis ki a fene tud hetekre lelépni a mell úgy, hogy ne derüljön ki miért? Magán pszichológus/ pisziciháter / addiktológus alkalmanként 25-30e forint, bentfekvős magán intézetek havi több százezrek...Szóval sajnos nem tudom a választ.
szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát azért köszi a válaszokat 😕
szept. 12. 06:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg az Anonim Alkoholistákat, vagy a Kékkeresztet.
szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet sok embernek segít, de az AA olyan mint egy szekta. Én ateista vagyok, és felsőbb hatalomról dumálnak...Látogass ide sok jó tipp van, és más megközelítés is. [link]
szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!