Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valproinsavat szedők (Depakine...

Valproinsavat szedők (Depakine, Convulex) tapasztalatok erős hányingert, émelygést?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató írja, mint mellékhatás. Már 2 hónapja szedem, most 3 hete napi 1200 mg-ot.

Erős hányingerem, öklendezésem, émelygésem van, gyengének érzem magam. Az orvos szerint ez csak a kezelés elején van. Az érdekelne, hogy valaki tapasztalt hasonló tüneteket? Mennyi idő alatt szűnt meg? (Ha megszűnt.)


szept. 9. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi levittuk napi 300-300ra, reggel és este/pszichiáter természetesen. Mondtam nm vagyok jól 900tol, egész nap feküdtem kedvtelen voltam gyenge. Most ezt az adagokat kb 4eve szedem. Nekem a hajam hullott tőle első évben de nagyon. A tájékoztató írja is. Vérképet évente kerjel háziorvostol az a biztos. Majnak nm jók ezek a gyógyszerek sajnos. Multivitamin és táplálkozási szokások megváltozásaval vissza ott a hajam. Biotin ,cink . De komplett vitamin a legjobb, délután magnéziumot is szedek. Szerintem sok az 1200. De a dokiddal beszélj, hogy csökkentsetek mert nm vagy jól.
szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
Nekem semmi más mellékhatása nem volt, "csak" a hajhullás, de az nagyon. Többször is szedtem, mindig emiatt hagytam abba (a pszichiáter tudtával).
szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!