Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy jobb...

Mit tehetnék, hogy jobb legyen az év?

Figyelt kérdés
Kezdődik az iskola, és már kezdek vissza esni depresszióba. Idén érettségizek és rettegek az egésztől. A sok stressztől már tavaly is depresszióba estem és nem is volt egy csodás év. Idén nem szeretném, hogy ez történjen, de nem tudom mit csináljak, hogy elkerüljem. Szerintetek, hogyan tudnék ebben fejlődni?

szept. 1. 20:40
 1/3 kürtőskalácska ***** válasza:
100%
Vannak barátaid vagy valaki akivel tudnál róla beszélni?
szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szia! Én idén májusban érettégiztem, és nekem is borzasztóan stresszes időszak volt (mellesleg, megjegyzem, teljesen feleslegesen). Ha szeretnél beszélni/kérdezni valakitől, aki frissen esett túl ezen, nyugodtan írj rám :)
szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet hogy hülyeség, de az én megoldásaim a sulis stressz ellen:

Megpróbálom úgy élni z életem mint egy film főszereplője, persze ezt nem szó szerint kell érteni. Megpróbálom olyan mentalitással felfogni mint az adott szereplő.

Másrészt van egy falam ahová ki vannak ragasztva a céljaim. És megpróbálom úgy nézni hogy a tanulás, és a sok stressz csak azért van hogy a céljaim egyszer elérjem.

Mindig rendet tartok magam körül, és van egy stabil napi rutinom, ez egy fajta rendszert ad.

Olyan hobbijaim vannak amik megnyugtatnak, és kikapcsolnak pl lovaglás. Ez nagyon sokat segít, a heti egy óra alatt teljesen kiszellőzik a fejem.

Sosem térek el a céljaimtól, és egy évig minden mást félre teszek, csak hogy éppen az a fő dolog sikerüljön ami az éppen akkori célom.

Emellett pszihológushoz járni nem szégyen, és nagyon sokat tud segíteni :)

És persze a barátokkal is meg tudod beszélni

Én mondjuk még jóval fiatalabb vagyok mint te, de idén felvételizek gimibe, és nyelvizsgázok felső fokon angolból, szóval nekem is stresszes lesz az év :)

szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!