Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok az emberektől mit...

Szorongok az emberektől mit tegyek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Leginkább az iskolában vagy az utcán jön ez előrajtam.Az utcán leginkább úgy jön elő,hogy úgy érzem mindenki engem figyel vagy pedig azt hiszem,hogy bántani fog engem.Sokszor nehéz is számomra pl buszon jegyet venni vagy boltba elmenni hogy valamit vegyek.Az iskolában azért jön elő mert nincsen senki akivel ott jóba tudnék lenni.Az a baj minden este idegeskedek azon,hogy majd megint x napon belül emberek közé kell mennem és ezt nagyon nehezen tudom leküzdeni.Most jelenleg otthon vagyok de hétvége felé megint suliba kell mennem és ez még jobban ront a helyzeten mert mintha egy ördögi kör lenne az egész.Mindent túl gondolok és túl idegeskedek úgy érzem nem vagyok bele valóa sulis közegbe.A tanulás is nagyon nehezen megy az utóbbi ídőben mert az is a sulihoz kapcsolódik és azt is probálom kitolni hogy ne kelljen ezzel foglalkoznom vagy mikor tanulok előjön rajtam a szorongás v valami pánikroham és nem bírok utána leülnk tanulni.


Aki volt hasonló helyzetbe mi segített neki?


Légyszi csak az írjon aki tud segítő választ adni köszönöm!



2023. okt. 2. 23:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi, hogy én nem tudok segítő választ adni, de ezt elolvasva olyan, mintha néha én írtam volna! Én is megvárom a válaszokat!
2023. okt. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
#1 Sajnálom,hogy te is hasonló helyzetben vagy remélem mind2-nek jobb lesz idővel kitartást.
2023. okt. 3. 00:07
 3/23 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem még annyi, hogy én már dolgozom, és ott teljesen elmúlik!
2023. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Vannak barátaid? Arra gondolok, hogy az iskolában. Mivel a teljesen egyedüllét érzet kiválthat ilyen dolgokat, nálam is volt ilyen főleg a sulis korszakomban. Illetve emberek közé se szerettem nagyon menni, de aztán úgy voltam vele hogy mitől kéne féljek? Mondjuk most se megyek nagy tömegbe, mert nem vonz, de itt szerintem egy elhatározas tudna segíteni. Viszont kikell bírnod, ha ez a közeg nem tetszik, menj át másik suliba, ahova be tudsz illeszkedni, mert itt én azt látom rajtad hogy semmi kapcsolatod nincs így csak próbálsz a suliban túlélni, de javíts ki ha tévedek. Nálam ez volt 3-4 évig, tudom milyen ez a szorongás és idegeskedés, inkább megbuktam hogy ne kelljen többet oda menni. 🤷🏽 Ennyi. De túléltem mindent is.
2023. okt. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Pszichológus. Az ilyen problémák megoldásának ő a szakembere. Pont mint ahogy a csöpögő vízcsapnak a vízvezeték-szerelő, a levert biztosítéknak meg a villanyszerelő. A reménytől nem lesz jobb, meg a kitartástól se. Első körben az iskolapszichológus, mert a problémák az iskolában is jelentkeznek, de nem ott fogsz maradni, mert hosszútávú kezelést igényel vagy ingyenes ellátásban, amiről ő tud tájékoztatni, vagy magánban, amit a szüleid fizetnek.
2023. okt. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nincsenek barátaim.Akik voltak barátaim azokat nem érdeklem vagy pedig csak kihasználtak.Probáltam barátkozni és pár emberrel beszélgetni de nem nagyon jött össze és már nem is fog mert ők is találtak mást maguknak.


Suli váltás nem opció a szüleim nem engedik.


Igen valahogy az van amit leírsz.

2023. okt. 3. 01:03
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
És a szüleidet a legkevésbé se izgatja, hogy rosszul érzed magad? El kellene vinniük pszichológushoz.
2023. okt. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már ezt a mindenre is rámondom a pszichológust 🤦🏽 ne is figyelj az 5-ösre. Emellett nem árt ha konyitasz valamit az otthoni dolgokhoz nem igaz 5-ös? 😂 Minden esetre itt akkor a beilleszkedés illetve ez a korábbi " sérelem " lehet a gond. Hát figyelj, nem tudom lány vagy fiú vagy-e, de az az egyik tanácsom hogy a tanulást ne hanyagold el, tudom hogy brutál fos így tanulni, én se tanultam, de meg is bántam hogy legalább azt csinálhattam volna de nyilván nehéz így ugye. Az a lényeg hogy próbálj egy társasághoz beilleszkedni, vagy valami, mert így nem fog változni semmi.
2023. okt. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Meg hogy ne is érezd magad egyedül, nekem olyan szinten volt ilyen iskola undorom hogy nem mertem még bemenni sem, nem tudom, kb ez a depresszió érzés🤷🏽 Úgyhogy ott egy beszélgetésem volt otthon aminek kapcsán eldöntöttem hogy depressziós nem leszek, nekem nem kell az a fos szintén, szóval nyugtató teát ittam meg fejben eldöntöttem hogy változtatok amin csak tudok és majd jobb lesz, jobb lett, szartam bele hogy buktam meg miegymás itt vagyok, tapasztalattal miegyebek, és túltettem magam mindenen. De mondom, ne menjen a tanulás rovására, mert az se jó ám.
2023. okt. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Járj el küzdősport/harcművészeti edzésre ott új barátokra és önbizalomra lelsz.
2023. okt. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!