Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok az emberektől mit...

Szorongok az emberektől mit tegyek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Leginkább az iskolában vagy az utcán jön ez előrajtam.Az utcán leginkább úgy jön elő,hogy úgy érzem mindenki engem figyel vagy pedig azt hiszem,hogy bántani fog engem.Sokszor nehéz is számomra pl buszon jegyet venni vagy boltba elmenni hogy valamit vegyek.Az iskolában azért jön elő mert nincsen senki akivel ott jóba tudnék lenni.Az a baj minden este idegeskedek azon,hogy majd megint x napon belül emberek közé kell mennem és ezt nagyon nehezen tudom leküzdeni.Most jelenleg otthon vagyok de hétvége felé megint suliba kell mennem és ez még jobban ront a helyzeten mert mintha egy ördögi kör lenne az egész.Mindent túl gondolok és túl idegeskedek úgy érzem nem vagyok bele valóa sulis közegbe.A tanulás is nagyon nehezen megy az utóbbi ídőben mert az is a sulihoz kapcsolódik és azt is probálom kitolni hogy ne kelljen ezzel foglalkoznom vagy mikor tanulok előjön rajtam a szorongás v valami pánikroham és nem bírok utána leülnk tanulni.


Aki volt hasonló helyzetbe mi segített neki?


Légyszi csak az írjon aki tud segítő választ adni köszönöm!



2023. okt. 2. 23:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Azért lett javasolva a pszichológus (nem én javasoltam, de egyetértek vele), mert tud gyakorlati tanácsokat adni: miképpen kell enyhíteni ezt, szituációs gyakorlatokkal - és egyéb tanácsai is lehetnek, amelyeket napi szinten gyakorolva remekül csökkenne/megszűnne az ilyen félelem.
2023. okt. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 NTBS ***** válasza:

Első körben keress hobbit és ott építés kapcsolatokat.

Második körben nézz Internetes videókat a témában.

Harmadik körben szakember.

2023. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Én is egyetértek a pszichológussal, sőt még mondanám azt is, hogy pszichiáter. Elsőre ijesztő lehet, de egy gyógyszer akár nagyon kis dózisban is sokat segíthet.


Ha sikerül találnod egy jó szakembert akkor biztosan javulni fog a helyzet. Szerencsére vannak akik nagyon finoman gyógyszereznek, és egy perccel sem fogják tovább szedetni veled, mint azt az állapotod indokolná.

Sok sikert, hiszek benned!

2023. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
61%
Gyógyszert semmiképpen se szedj! De azért egy pszichológussal próbálkozz meg első körben, egy szakemberrel való kommunikáció nagyon sokat tud segíteni egy ilyen állapoton. Pszichiátert hagyd ki. Írták itt azt is, hogy minek pszichológus, és a pszichiátert is. Mindkettő értelmetlen véglet.
2023. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Lelki problémákra nem masszív függőséget okozó gyógyszer kell, hanem az életre való rálátás szakszerű átdolgozása.
2023. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20%
Rexetin és vagy Rivotril ... 20mg és 1mg/nap Ez csak opció ,és had jöjjön a sok piros,de opciókat kérdezett.És vannak tények és vélemények.
2023. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
58%
20:10: Nem pontozlak le, de honnan szerezne a kérdező ilyen típusú gyógyszereket? Háziorvos nem fogja csak úgy, "mert, hogy szorongok" alapon felírni.
2023. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Fiatal is vagyok szóval nem hinném hogy bárki is írna nekem gyógyszert
2023. okt. 4. 20:52
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
17 évesen kezdtem ma 38 vagyok, az osztályfőnöknél kezd az ember panaszkodni aztán így tovább. #16os voltam
2023. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Holnap kell mennem suliba valaki addig tud valami tippet hogy ne szorongjak mert konkretan a semmibol elkezdtem remegni
2023. okt. 4. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!