Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A függõk miért szednek több...

A függõk miért szednek több nyugtatót míg mások a terápiás adaggal is beérik?

Figyelt kérdés

Másak a vágyak?

Agyi gondolkodás teszi?

Miért elég nekik a terápiás adag akár évekig is?



aug. 31. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzászokik a szervezet, egyszerűen egy idő után már nem hat. Aki tudja úgy szedni, hogy nem érez tőle semmit, csak beszedi, mert felírta az orvos, az nem lesz függő. Aki a konkrét hatást akarja érezni, annak meg muszáj egyre többet és többet bevenni, azért veszélyesek ezek a gyógyszerek.
aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hozzászokás és a függőség kialakulása során egyre nagyobb adag fejti csak ki a kívánt hatást, mert egyre érzéketlenebb lesz a szervezeted az adott drogra.


Azért írok drgot, mert ez a hozzászokás jelenség általánosan igaz minden függőséget okozó dologra, anyagra.

aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De aki pl.5 éve szedi (pl.idõsebbek),õk miért hogyan tudják tudják tartani a szintet?
szept. 1. 07:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Például mamám szed összesen vagy 8-10 felé gyógyszert. Koleszterinre, vérnyomásra, ízületekre, akarmire. Meg van neki a Frontin is. De egyiktől se vár semmiféle azonnali hatást vagy konkrét érzést, csak beszedi őket az előírt időpontban, mert fel vannak írva és kész.

Az meg nem zavarja annyira, hogy nem tud aludni, ha úgy tartja kedve, felkel hajnali fél 4kor és kezdi a napot, reggelizik, nekiáll répát pucolni meg ilyenek 😅 Ha napközben ideges, feszült, akkor se frontint vesz be, hanem inkább másokkal kötekszik 😬

szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én mint “rekreációs frontin használó” azt tudom mondani, hogy azért mert egyrészt tolerancia tehát egy idő után egyre nagyobb adag kell mert a szervezeted hozzászokik a szerhez.


Másrészt van aki rekreációs azaz élvezeti céllal szedi és pl egy 1 mg-os terápiás adag az nem elég hogy jól érzed magad ezért bedobsz kettő 1 mg-osat. (Ez csak egy példa volt, akinek nincs toleranciája az 2mg-től emlékezetkiesést kap kb 99%-ban)


Hogy egy személyes példát is hozzak, én mindig 1 mg alatt maradok és max havonta egyszer egy nyugis estéhez tolok 0.5 mg-t iszok egy kis boroskolát és chillezek.

szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor én élvezeti céllal szedem mert tudom hogy nemsokára jobban leszek tõle(elmúlik az idegesség,feszültség,koncentráltabb leszek.

Ennek hiànyäban rám jön az idegessèg,feszültség,nem tudok koncentrálni arra,ki mit mond,újra meg kell hogy kérdezzem illetve amit néha mondanak vagy olvasok nem tudom felfogni(egyszerû mondatok)sokszor leálltam vele de mindig visszaestem.

Úgy néz ki nem tudok meglenni frontin nélkül.Én csak azzal vagyok "jól".

Miért mondja mindenki hogy le kell tenni?

Miért baj az ha nagyobb mennyiségben de még mindig szedem?(8 mg per nap most és igen emelkedik egy idõ után,tudom!Miért van az hogy max 4-4,5 mg a max adag és kb 2 hétig javasolt?Én ha nem venném be a tünetek fokozatosan elkezdenének elõjönni 3s egy idõ után már nem bírom és beveszem,amikor érzem hogy hat az meg olyan jó és megkönnyebbülés és újra tudok menni bárhova,mûködni,beszélgetni de nélküle nagyon rosszul vagyok és nem tudok funkcionálni semmiben,olyan mintha a gondolkodásom kezdene beszûkülni azaz azt érzem hogy nem tudok döntést hozni,bizonytan és kiszolgáltatott vagyok...Nem érzem az erõt már hogy 8 abbahagyás és visszaesés után újra kórházba menjek és újra átéljem az elvonással járó brutális kínokat.Tudom hogy többet nem vállalok.Mi lesz így velem?Mi történhet pl.úgy hogy az adag törvényszerûen nôni fog? Olyan mintha nem is félnék mert nekem a frontin a fõ ôrômforrásom mert tudom hogy az biztosít be és tart stabilan.Nem értem miért kerül mindig szóba hogy ezt el kell hagyni miközben semmilyen antidepi nem hat.Miért baj ha nagy adagban szedem mert már csak az hat?

Mi várhat rám?mit gondoltok és mitôl lehetnék jobban?

szept. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!