Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nagyon aggasztó üzenetet...

Ha nagyon aggasztó üzenetet kaptam a baratnőmtől, elküldhetem a pszichológusának?

Figyelt kérdés
Depressziós, de én 2000 kmre lakom. Aggódom.
aug. 27. 16:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
61%

#15 "aha, így viszont nem a te problémád"

A barátnője, segíteni szeretne rajta.

Egyébként meg milyen ember vagy te? Ha mondjuk valami problémája lenne valamelyik barátodnak (ha van), nem tennél semmit?

aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Szia! Megírod, hogy, ha kiderült, hogy mi történt?
aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Kroms ***** válasza:
0%

#19

"Ha ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki meg tudná oldani." - Miért tudná mindenki? Csak az tudja, aki ért hozzá, mint én. De mivel kevesen vagyunk ilyenek, mindenki jár a pszichológushoz, aki persze felírja az antidepresszánst, aminek a mellékhatásai között van a depresszió, aztán csodálkozik mindkét fél, hogy nincs javulás...

#20

Akkor nem kapcsolta volna ki a telefonját...

#21

Dehogynem, mert én tudom, mit kell tenni. Kivéve, ha 2000 km-re élek tőle és kikapcsolta a telefonját, hogy ne tudjam elérni. Ebben az esetben már nyilván nem az én problémám lenne, mi lesz vele.

aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg neki nincsenek más barátai, akik a közelében laknak?
aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!.

Kérdező!


Kérdező!


Valakit hívj fel. Nézzen rá a barátnődre.



23!


Tudod? Na persze.


Mondhatod a csodamondókádat akkor, mert én is ugyanebben a helyzetben vagyok,mint az említett nő.


Csak tudod,mi a baj? Hogy k. nem ismersz engem, azt se tudod,mi vezetett idáig.

Akkor? Hogy is tudnál segíteni? Hm?

aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Kroms ***** válasza:
0%

#25

Nagyon egyszerű. A depresszió csak annak a jele, hogy rosszul állsz hozzá az élethez. Nyilván volt valami gyerekkori traumád, és azt hiszed, hogy ez felment az alól, hogy hasznos és értelmes életet élj. Lényegében saját magadnak meséled be, hogy segítségre van szükséged, miközben csak céltalan az életed, mert a környezeted hatására magadra vettél egy áldozat-mentalitást. Aki tevékeny, céltudatos és értelmes munkát végez, annak ideje sincs depressziósnak lenni, tehát ennyit kell csak tenned.

aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
61%
#26 Nagyon sok tini depressziós és nem azért, mert rosszul állnak hozzá az élethez. Vannak, akiket piszkálnak a suliban, vagy nincsenek barátaik. Ha valakinek a szülei veszekednek vagy elváltak, az is okozhatja...
aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
74%

26!


Aha... Jót nevettem,köszi. Amúgy van jó munkám, családom, nem hiszem, hogy céltalan az életem, de köszi. Te biztosan jobban ismered a problémáimat, mint én magam.

Jézus, gyere le....


Amúgy tudod,hogy ezzel a hozzáállással mennyit tudsz ártani egy súlyos depressziós embernek? Szerintem sürgősen változtass a hozzáállásodon!

aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál hogy szivat, és így akar lekoppintani?
aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Kroms ***** válasza:

#27

Pont ez a gyerekkori trauma. A gyerekkori depresszió (ami nekem is volt) pedig egy teljesen más kérdés. Ebből alapesetben csak kinőni lehet, mivel a rossz nevelés okozza (pl. aki közoktatásba küldi a gyerekét, az alapból szadista), a szüleit viszont senki nem tudja lecserélni...

#28

Tehát mindened megvan, amit egy átlagember kívánhat, mégis depressziós vagy. Amire az egyetlen magyarázat, hogy céltalannak érzed az életed...

szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!