Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék egy papírt róla,...

Szeretnék egy papírt róla, hogy nem vagyok bolond. Hol lehet ilyet csináltatni?

Figyelt kérdés

Sok sok év után rájöttem, hogy apám és anyám is és gyakorlatilag az összes rokonom rendkívül elviselhetetlen és rosszindulatú emberek. (Talán néhány unokatestvér nem lett olyan.) Az évtizedekig tartó mindenféle "whitewashing" és érzelmi zsarolás következtében veszett kutya módjára kezdtem védeni magamat. Legbékésebb helyzetben is úgy vagyok vele, hogy senkinek semmilyen információt nem akarok mondani magamról. Azt sem akarom megmondani melyik városban lakom, nemhogy azt, hogy pontosan hol, melyik utcában.

Nincs egy barátom sem. Úgy éreztem, hogy ők is ugyanazt csinálják mint a szüleim. Ha megtudják mi tetszik, ki tetszik, akkor elirígylik tőlem és tönkreteszik. Beleugatnak, tanácsokat adnak és beleröhögnek a képembe, hogy "nem baj kínlódjál csak". Sosem hibásak semmiért, de velük szörnyű ahogy az emberek bánnak.

Mintha mindig ugyanolyan embereket vonzanék, mint a szüleim. Mintha éreznék, hogy én nem zavarom el őket pokolba, mert már megszoktam a "gyűrődést". Igyekszem megértő lenni, de csak ilyenekbe botlok. Nők is mintha csak a mániás bolondok számára lennék vonzó. (Anyám tíz éve még leállíthatatlan volt amikor egy hülyeséget meg akart csinálni.) Olyan "vadnak" látnak pedig csak védekeznék a következő hülye ellen, miközben elriadnak a normális csajok.

Kezdek, hát kezdek erősen középkorú lenni és szeretnék családot, de hát jó lenne, ha legalább egy papírom róla, hogy nem vagyok bolond.

Azt hogy ez öröklődik gondolom még nem tudják kimutatni. Szerintem inkább egy hibás viselkedésminta csinált további szörnyű leszármazottakat a családomban.



aug. 26. 18:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

9. Munka? Mármint a pszichológia?

A nézőpontokat illetve teljesen igazad van. Mindannyian csak a részletekre emlékezünk és csak egyetlen "kameraállásból". Az időérzékünk is torzít.


Ez a furaság kísért gyerekkorom óta, mert nem tudtam elmondani senkinek mi van otthon. Minden olyan nehéz volt, semmi sem ment normálisan. Eljártam a suliba koszos ruhákban, mosdatlanul mert ez nem volt fontos a szülőknek akik nem kisebbségiek és volt munkájuk is. Nem kerestek rosszul sem, volt családjuk, gyerekszobájuk is. Én meg mentségeket kerestem, amikor nem volt tornacuccom, nem volt bekötve az a nyűves füzet. A többiek meg nem értették és hát én sem értettem mennyi időt fogok veszteni. Egy ilyen kölyköt csak kerülni lehet. Féltem elmondani mi van otthon, mert még több kérdés jött volna, ezért kitérő válaszokat kezdtem adni.

Suli csak közepesen ment és le lettem baszva, hogy miért nem jobbak az eredményeim. Aztán csúszott szépen el minden. Késett a felvételi. Lassan ment az egyetem. Közben ugyanazok a mesterségesen előidézett nyomorúságos körülmények maradtak.

Ebből is jöttem rá, későn, hogy bolondok között vagyok, mert azoknál áll a szemét a kupleráj, menekül a kutya, meg mindenhol állatok vannak bezárva. Nagytételben veszik az akciós vackokat. Semmit sem lehet megtalálni és amikor időben ott kéne lenni az évzárón vagy akárhol tipp-topp akkor nincs cipő, nincs ruha, minden gyűrött meg retkes vagy szőrös.

Én ebben nőttem fel és a whitewashing, amit írtam erre vonatkozik, mert mindig meg volt magyarázva, hogy ez nem lehet máshogy és másoknál még rosszabb a helyzet. Aztán még jött valami oltári baromság, amibe bele kellett fogni, amibe persze bele lettem rángatva. Aggódhattam, hogy mikor dől össze a kártyavár. Aztán reménykedtem, hogy kijön valami hatóság és felszámol mindent és megtíltja a hülyeséget, de semmi nem történt.

Amit megmutattak, hogy csináljam meg azt megcsináltam. Mi volt az? Főzzek kávét, takarítsam az állatokat, pucoljak bontott téglát. Bringázzak ki a tanyára, etessem meg, takarítsam ki a disznókat. Vigyázzak a vízszerelőre, hogy ne lopjon el semmit. Vigyázzak a tanyán összeszedett két alkoholistára, hogy ne igyák meg egyszerre a bort amivel működnek. Vegyem fel a telefont küldjem el a panszkodó kutyavevőt.

Itt már annak örültem volna utólag, hogyha megmutatják, hogyan mossak ki a mosógéppel és kerek perec megmondják, hogy anyám nem fogja megcsinálni, mert rendszeresen megígérte, hogy megcsinálja aztán mehettem büdösen. Senki nem vette rá, hogy ígérje meg. Ha kávét főzni jó voltam akkor miért nem lehetett rámparancsolni, hogy hetente kétszer mossam ki a ruháimat, meg vasaljam ki és akkor legalább ez a gond nem lett volna. Nem égtem volna be rendszeresen közösségben.

Nagyon korán tudtam bevásárolni, alapvető dolgokat megfőzni, elvagyok egy szendviccsel. Mégis úgy ment a nap, hogy kopogott a szemem az éhségtől és akkor anyám kedvesen odajött, hogy szeretnék-e enni valamit mert mindjárt főz stb. És nagyon jól főz, csak éppen el is felejtette a dolgot azonnal, én meg csináltam valami mást és arra eszméltem, hogy mostmár nagyon éhes vagyok.

Ezeket a dolgokat évtizedekig beszoptam. Nekem nem volt kamasz lázadásom. Állandóan problémák voltak és naívan igyekeztem segíteni. Nem mondhatja nekem senki, hogy nem vagyok megbízható.

Amikor anyámék végre váltak, a gyerekvédelmis akit apám kihívott a per miatt azt nézegette, hogy régiek a bútorok... Szerintetek ki tudott volna engem kiemelni ebből? Én meg, hogy a vérbe kellett volna tudjam mi a normális?


Másoktól azt hallani, hogy nem kaptak szeretetet. Hát én kaptam. Megmondták nekem, hogy mennyire szeretnek és mindent megtennének értem akár meg is halnának értem a szüleim. Szerintetek ez nem kínzás? A róka szereti így a kiscsirkét.

Hát, kb. ezért vagyok fura. Elég részletesen leírtam a helyzetet, hogy ne legyen kitaláció?


Szerintetek ennyi tapasztalattal, felismerem a családomhoz hasonló embereket?


Később szenvedtem a munkában. Mindig mindent máshogy akartam csinálni mint a szokás, más fontossági sorrendben. Most új szakmát tanulok. Nem tudok örülni annak aminek mások. Nem vagyok elégedett. Nem érzem magam biztonságban.


Így most itt vagyok limbo-falván és úgy érzem nem tudok fordítani a helyzeten, csak ha megnyerném a lottó ötöst. Ennél megalázóbb dolgot nem tudok elképzelni, hogy csak az tudna elég időt spórolni, hogy az eddigi elvesztegetett időt helyre hozza.


Nyugi 10. nem vesztegetem az egészségügyi dolgozók idejét.

aug. 27. 03:07
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter tud megvizsgálni, és kiadni papírt, valószínűleg valamilyen személyiségzavarról. De előfordulhat U9990 - sine morbo is, ami azt jelenti, hogy nem találtak semmit.
aug. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!