Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék egy papírt róla,...

Szeretnék egy papírt róla, hogy nem vagyok bolond. Hol lehet ilyet csináltatni?

Figyelt kérdés

Sok sok év után rájöttem, hogy apám és anyám is és gyakorlatilag az összes rokonom rendkívül elviselhetetlen és rosszindulatú emberek. (Talán néhány unokatestvér nem lett olyan.) Az évtizedekig tartó mindenféle "whitewashing" és érzelmi zsarolás következtében veszett kutya módjára kezdtem védeni magamat. Legbékésebb helyzetben is úgy vagyok vele, hogy senkinek semmilyen információt nem akarok mondani magamról. Azt sem akarom megmondani melyik városban lakom, nemhogy azt, hogy pontosan hol, melyik utcában.

Nincs egy barátom sem. Úgy éreztem, hogy ők is ugyanazt csinálják mint a szüleim. Ha megtudják mi tetszik, ki tetszik, akkor elirígylik tőlem és tönkreteszik. Beleugatnak, tanácsokat adnak és beleröhögnek a képembe, hogy "nem baj kínlódjál csak". Sosem hibásak semmiért, de velük szörnyű ahogy az emberek bánnak.

Mintha mindig ugyanolyan embereket vonzanék, mint a szüleim. Mintha éreznék, hogy én nem zavarom el őket pokolba, mert már megszoktam a "gyűrődést". Igyekszem megértő lenni, de csak ilyenekbe botlok. Nők is mintha csak a mániás bolondok számára lennék vonzó. (Anyám tíz éve még leállíthatatlan volt amikor egy hülyeséget meg akart csinálni.) Olyan "vadnak" látnak pedig csak védekeznék a következő hülye ellen, miközben elriadnak a normális csajok.

Kezdek, hát kezdek erősen középkorú lenni és szeretnék családot, de hát jó lenne, ha legalább egy papírom róla, hogy nem vagyok bolond.

Azt hogy ez öröklődik gondolom még nem tudják kimutatni. Szerintem inkább egy hibás viselkedésminta csinált további szörnyű leszármazottakat a családomban.



aug. 26. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Akármi van is, arről nem kell papír, hogy NEM vagy bolond. Arról lenne, ha bolond lennél.

Egyébként az tényleg előfordulhat, hogy ilyen embereket vonzasz, ezek "adják egymásnak a kilincset".

Szakítsd meg a régi kapcsolataidat, keress újakat, idegenek között ez a veszély kevésbé fenyeget.

aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus vagy pszichiáter ki tud állítani egy véleményt arról, hogy semmilyen mentális betegséged nincs. Persze csak ha tényleg úgy látja hogy nincs, illetve nem biztos hogy 1 alkalom elég erre. Amúgy mire is pontosan a papír? Felmutatod majd az első randin vagy mi.?
aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Pszichiátria. Egy sor tesztet kell csinálnod, elbeszélgetés a dokival, ezek alapján tudják leszűrni bolond-e vagy. Az szinte bizonyos-bár nem vagyok doki- hogy vannak viselkedési problémáid a leírtak alapján.
aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Hát,pedig az vagy
aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdek, hát kezdek erősen középkorú lenni és szeretnék családot..."


A legjobb szándékkal írom, hogy először próbáld meg magadat rendbe tenni.

aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fogsz egy Photoshopot, beleírod, amit akarsz, mindenféle aláírást meg pecsétet rárakhatsz a WHO-tól a háziorvosodig, aztán kinyomtatod, bekeretezteted és kész is. Ha komolyabbat akarsz, akkor végezz el egy egyetemet, csinálj phd-t, aztán már ki meri azt mondani, hogy nincs igazad?
aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:

Miről szeretnél papírt? Mert "bolond" hivatalosan nincsen, hacsak nem a skizofrénia diagnózisára gondszolsz, de azt valószínűleg senki nem is feltételezi rólad ok nélkül.


"Mintha mindig ugyanolyan embereket vonzanék, mint a szüleim." -- igen, ez amúgy alapvetően jellemzője az embernek, legalábbis olyan szinten, hogy minden emberi kapcsolattól azt várja vagy úgy értelmezi, mint ahogy kisgyerekkorban beégett neki, akár jó volt, akár rossz. És a te esetedben láthatóan rossz.


És amúgy nemcsak azzal lesz a baj, hogy te milyen nőknek vagy vonzó, hanem azzal is, hogy téged milyenek vonzanak. A leírásaod alapján jó eséllyel ún. "traumás kötődések" fognak érdekelni, és akikkel amúgy jól kijönnél, azokat nem látod érdekesnek.


Arról szerintem nem lehet papírt kapni, hogy teljesen egészséges vagy, és valszeg nem is vagy az; nem akarok nagyon találgatni, de esélyes valamilyen szorongásos vagy személyiségzavar. Ezek jellemzően nem öröklődnek genetikailag, hanem pszichokulturális mintákként, azaz azoktól kapod vagy azok "okozzák", akikkel kisgyerekkorodban felnőttél.

aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7

" "traumás kötődések" fognak érdekelni, és akikkel amúgy jól kijönnél, azokat nem látod érdekesnek."

Igen van valami ilyesmi. Jobban megy ezekkel a "traumás kötődésekkel" a beszélgetés, de aztán rájuk ismerek, mert nem bírnak leállni. Nem disztingválnak. Amikor nyugodt környezetben önfeledten hülyéskedünk aztán folytatják a nyílt utcán, vagy hivatalos helyen, túl hangosan. Elkezdenek beégetni. Ha valami szeméyesebbet mondok el akkor szétkürtölik. Anyám csinált ilyeneket rendszeresen.


Volt olyan is akit el akartam "kapni", de lekoptatott és utána hálát adtam az Istennek, hogy nem kellettem neki, mert kifacsart volna.

Az a baj, hogy nagyon lassan engedek ki normális környezetben, amit senki nem vár ki, mert azt hiszi nem érdeklődöm. Pedig de csak még akkor nem tudtam ráhangolódni, nemhogy kezdeményezni. Sokszor bunkó is vagyok, mert valaki tolakodónak látszik.

Aztán meg ott van a chatelés. Amikor rájöttem, hogy a csaj menti a chatet és mutogatja a barátnőnek. Provokál és mutogatja a barátnőnek. Én nem tudtam, hogy egy egész "falkával" flörtölök!

aug. 26. 19:54
 9/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

8.

Ez elég szemét munka, de tipikus példája annak is, hogy itt a saját nézőpontod látjuk csak.

A csaj beírná ide, hogy milyen fura voltál vagy akármi, rögtön változna a csaj fekvése. Avagy lehet benned a hiba, nem érzékeljük úgysem. Ha családi benyomásra lettél ilyen, ha nem.

aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Pszichiátrián csinálnak ilyet, de felesleges. Ne vedd el a helyet azok elől, akinek tényleg segítség kéne..
aug. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!