Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki úgy érzi, nincs...

Ha valaki úgy érzi, nincs önbizalma, képes teremteni magának? Van itt olyan, akinek van egy "stabil bázisa" arra az esetre, amikor úgy érzi, meg fog csappanni az önbizalma, amiből erőt meríthet? Ha igen, mi ez a bázis? Tényleg hatásos hosszútávon?

Figyelt kérdés

aug. 25. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem a párom akkor a stabil bázisom. mindig felhypeol.


testügyileg az ilyen stabil bázisom Marilyn Monroe. hasonló testalkatom van mint neki, és beletelt jópár hónapba mire beleszerettem a testembe. több lett az önbizalmam is.

aug. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz valamilyen önismereti módszert. Vagy van egy állandó pszichológusod. Akivel mondjuk végeztél pár év önismereti munkát és később is visszamehetsz hozzá, ha elakadsz.
aug. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Zene, tánc
aug. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Az ember erőt meríthet az eredményeiből, a múltjából, de a reményből, céljaiból, jövőjéből is. Ha a flowt keresed, azzal a mindennapokban is kiegyensúlyozott maradhatsz és nem kell nagy álmokat kergetni.
aug. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ilyet csak az ír le, aki vagy fiatal még, amikor nem szembesült még a kisgyerekkori élete utóhatásaival, vagy szerencsésen nem ismeri az abban gyökerező zsigeri önbizalomhiányt.
aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Mivel fiatal nem vagyok, ezért marad az, hogy szerencsés lennék a szemedben. Az utóbbi évtizedben te vagy az első irigyem, azt hiszem.
aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valamiért megcsappant az utóbbi időben az önbizalmam, bár alapból nem volt olyan sok.

Valami olyan dolgot keresnék, amik a hétköznapokban is "elérhetőek lennének".

aug. 25. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Ásd bele magad egy témába! Olvass utána, legyél tájékozott a magad örömére! Abból meríthetsz ;)

Érettségi tételeket dolgoztam ki nemrég (pedig van érettségim), mert érdekelt egy témakör. Segített.

A másik a zene, ezt fent írta valaki. Ha csak otthon, szintén a magad örömére pörögsz, felrázod magad, életörömet csempészel a mindennapjaidba. Az már egy stabil bázis szerintem.

aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezek mondjuk jó ötletek, köszönöm! :)

Én írni szeretek, most egy történetet írok. De olyankor annyira beleásom magam, hogy szinte rossz érzés visszatérni a való világba. Azt nem szeretném, hogy "más világban" éljek, mert félek, hogy csak eltereli a figyelmem az igazi dolgokról.

aug. 25. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!