Kezeletlen borderline-nak mi lehet a következménye hosszútávon?
Mielőtt válaszolok a kérdésre, fontos hangsúlyozni, hogy minden ember egyedi, és a borderline személyiségzavar tünetei és súlyossága is változó lehet. Az életkor sem feltétlenül meghatározó a személyiségzavar lefolyása szempontjából.
Általánosságban azonban elmondható, hogy ha valaki borderline személyiségzavarral diagnosztizált, és nem kezelteti magát, akkor a tünetei általában nem javulnak maguktól. Sőt, az idő múlásával a tünetek általában súlyosbodhatnak. Ez azt jelenti, hogy az érintett embernek valószínűleg nem fog könnyebbé válni az élete azzal, hogy nem kezelteti magát.
Azonban a jó hír az, hogy a borderline személyiségzavar kezelhető, és az érintettek jelentős javulást tapasztalhatnak a tüneteikben a megfelelő kezelés hatására. A kezelés lehet pszichoterápia, gyógyszeres kezelés, vagy ezek kombinációja. Fontos azonban, hogy a kezelést szakember felügyelete mellett végezzék.
Tehát összefoglalva, ha valaki borderline személyiségzavarral diagnosztizált, és kezeletlen marad, akkor valószínűleg nem fog könnyebbé válni az élete. Azonban a kezelés hatására a tünetek jelentős javulást mutathatnak, így érdemes minél hamarabb szakemberhez fordulni.
27 éves nőként szerintem sokkal jobban jársz, mintha egy 12 éves borderline lány lennél. A kiskamaszkor iszonyat...nem ritka akkor sem az öngyilkosság. (Akár rendezett családi körülmények ellenére is, nekik ugyanis nagyon nyomasztó tud lenni a lelki világuk.)
A magyar borderline emberek közül én Kneszl Beáta Carment emelném ki. Néztem néhány vele készült interjút és nagyon nagyra tartom. Különleges nő.
Tegyük fel 40 éves nő vagy, nem élnének már a szüleid, simán túlélnéd, hiszed tudod, hogy egy nap újra láthatjátok egymást. (Hiszek a túlvilàgban.)
Ez nem ijesztgetés, de a 40-50 éves kor, nekem maga a nyugalom, a tapasztalt életérzés. Engem a hideg kiràz a kiskamasz kortól. A borderlineok lenyugszanak addigra.
Ahogy említetted, a borderline személyiségzavar valóban nehéz helyzetet teremthet az érintettek számára, függetlenül az életkoruktól és a családi körülményeiktől. Azonban fontos megjegyezni, hogy minden egyes ember egyedi és különböző módon kezeli a nehézségeket, és az életkor és a tapasztalatok is szerepet játszhatnak az életükben. A tapasztalt életérzés
Kneszl Beáta Carmen története valóban inspiráló lehet azok számára, akik szintén borderline személyiségzavarral küzdenek. Az ő története rámutat arra, hogy a megfelelő kezeléssel és a személyes fejlődéssel a borderline személyiségzavarral élő emberek képesek lehetnek sikeres és boldog életet élni.
#1 Skizofrénia nem alakulhat ki a borderline MIATT, mivel a skizofrénia egy betegség, amire genetikailag öröklött a hajlam, a tünetei gyógyszerekkel kezelhetők, a borderline pedig egy személyiségzavar, ami környezeti tényezők hatására alakul ki, nem biológiai alapon.
Tehát akiben nincs meg a hajlam a skizofréniára, annál nem fog kialakulni egy kezeletlen borderline miatt, ha pedig megvan és kialakul, akkor is inkább azt mondanám, hogy valószínű ugyanazok a traumák hozták elő nála a skizofréniás tüneteket, amik miatt a borderline is kialakult.
Viszont a #3-as nagyon jól leírta a kezeletlen borderline következményeit.
Nálam a tömeggyilkosság valószínűsíthető hosszútávon ... kb pont ugyanannyira vagyok borderline, mint szociopata, és nárcisztikus.
Kneszl Beáta is elismerte, hogy bármire képes lehetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!