Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elérni azt hogy...

Hogyan tudnám elérni azt hogy legyen önbecsűlésem és önbizalmam?

Figyelt kérdés
Számomra egy nehéz téma ez és kérlek ne ítéljetek el.Egy 21 éves srác vagyok aki 6 évet szúrt el az életéből a depressziónak és a szorongásnak köszönhetően.Persze megfelelési kényszer is társult hozza amin részben túl vagyok de részben mégsem.3 éve elkezdtem kondizni és rendszeresen kondizom Kőműves és burkolóként dolgozom napi 8-10 órát ami után elmegyek kondiba és egyedül élek egy albérletben.Sajnos a lányoknál sincsen sok tapasztalatom hiszen az évek alatti fuldoklás az életben részben a szar családi háttér miatt részben a magánéleti problémák miatt.A magányt is leküzdöttem és már megszoktam de azt mondjak társas lények vagyunk és persze én is szeretnék egy kapcsolatot de ezt csak is akkor hogyha már rendbe jöttem. Az utóbbi másfél évben sikerült kilépnem a depresszióból rengeteget önfejlesztettem a családi és egyébb traumákat leküzdve és mostmár a szorongásom is egyre csak kezd eltűnni.De egyszerűen a kinézetemmel nem bírok megbirkózni egyenlőre.Mások szerint egy helyes srác vagyok egy jó testel és egy elképesztő személyiséggel és ezt nem szeretnem hogy nagyképűen hangozzon mert sajnos én nem tudom miért nem tartom így.Amikor készül rólam egy jó kép,vagy felveszek egy olyan ruhát ami jól áll akkor nem láttom ezt és nem érzem ezt csak is utólag,testképzavarom is lehet mert én azt sem láttom hogy a testem jó lenne amikor belenézek a tükörbe de van hogy vissza nézek egy képet és akkor már láttom azt hogy valóban jól nézek ki. Ha valaki kiváncsi szívesen küldök képet és mond meg te szerinted igaz lehet.De egyszerűen nem tudom azt,hogy hogyan kellene elkezdenem ennek a kiépítését és hogy lássam azt amit mások láthatnak.Esetleg valakinek valami tanácsa erre ha ti is járhatok ilyen cipőben?Már több vagyok mint aki voltam,de szeretném ha a magamról alkotott képem is fejlődne és ez az ahol megrekettem.

aug. 19. 17:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A mai generációhoz képest nagy dolog amit elértél. Ha tényleg besz akarsz valakivel keress fel egy pszichot, beszélgetés nem árt, és nem is gáz segítséget kérni.
aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tudom őrülten hangzik de beszélgetek eleget magammal nem hallok hangokat vagy ilyesmi ne úgy értsd,a kérdéseimre választ keresek és kapok így fejtem meg a problémáimat olyan mintha a saját magam pszichológussa lennék persze ezt ki tudom vetíteni másra is és működik,képes vagyok segíteni az embereknek felismerni a problémájukat és irányt mutatni ennek a megoldásában.Volt tapasztalatom pszichiáterrel és pszichológussal is de az egyiktől egy fassza függőséget kaptam a másiknál meg azthiszem nem voltam elég türelmes mert olyan helyeken próbált kutakodni ahol nem talált volna megoldást de akkor meg én sem tudtam hogy mennek a dolgok. Most már azthiszem okosabb lettem és már simán tudhat útmutatást nyújtani.Lehet újra megpróbálom a pszichológust ez jó ötlet lehet
aug. 19. 23:59
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad érdeklődnöm, milyen gyógyszerektől függsz?
aug. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Már lezártam,az már a múlt és ott is marad.Sajnos rá szoktam a nyugtatokra xanax frontin rivotril.Találtam rá módot hogy mindig legyen ha elfogyik és hath így nem volt nehéz…Undorodom attól aki ezekkel a dolgokkal élt de ennek is meg kelett történnie ahhoz hogy így lássam a dolgokat de az hogy így túlzásba vittem és kevertem alkoholal ilyen felelőtlenül ráadásul az akkori barátaimnak ezt végig kellett néznie az hihetetlenül kiábrándított és segített realizálni hogy az hogy a halál közelébe sodrom magam úgy hogy ők ezt végig nézik de ez akkor sem mentség és ezzel is együtt kell élnem.De ez sosem fordul újra elő,itt tanultam meg azt hogy ha baj van nem a kiút kell belőle hanem a megoldás
aug. 20. 01:35
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

Fiatal vagy még! Ha vigyázol magadra előtted az élet!

Más is szúrt már el az életéből NEM CSAK 6 évet!

Én is szenvedtem sokat, de ami nem öl meg az megerősít, ismered...


[link]

aug. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én jómagam is imádom az idézeteket,verseket.Valahogy segítenek mert ha egy adott dolgot ki vetitek magamra az erőt add.Nekem erre az lenne a személyes idézetem hogy “a halálon kívül,minden bukás pszichológiai” vagy pedig ami egy személyes kedvenc “Csak szeretném láttni azt,hogy mi lesz akkor ha nem adom fel” ezek igazából a filozófiámmá is váltak
aug. 20. 02:01
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az idézetek, versek mindig erőt adnak mert személyes történetek érlelték ezeket a bölcsességeket, komoly tapasztalatok húzódnak meg mögöttük. A világ nem nagyon változik csak a korszakok cserélődnek.


Személyes kedvenc:


[link]

aug. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azta!Egyből az a fránya szerelem az ami ennek köszönhetően eszembe jutott.Ahogy elveszi a józan esszet és elvakít nem törődve a józan ésszel
aug. 20. 02:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!