Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elérni azt hogy...

Hogyan tudnám elérni azt hogy legyen önbecsűlésem és önbizalmam?

Figyelt kérdés
Számomra egy nehéz téma ez és kérlek ne ítéljetek el.Egy 21 éves srác vagyok aki 6 évet szúrt el az életéből a depressziónak és a szorongásnak köszönhetően.Persze megfelelési kényszer is társult hozza amin részben túl vagyok de részben mégsem.3 éve elkezdtem kondizni és rendszeresen kondizom Kőműves és burkolóként dolgozom napi 8-10 órát ami után elmegyek kondiba és egyedül élek egy albérletben.Sajnos a lányoknál sincsen sok tapasztalatom hiszen az évek alatti fuldoklás az életben részben a szar családi háttér miatt részben a magánéleti problémák miatt.A magányt is leküzdöttem és már megszoktam de azt mondjak társas lények vagyunk és persze én is szeretnék egy kapcsolatot de ezt csak is akkor hogyha már rendbe jöttem. Az utóbbi másfél évben sikerült kilépnem a depresszióból rengeteget önfejlesztettem a családi és egyébb traumákat leküzdve és mostmár a szorongásom is egyre csak kezd eltűnni.De egyszerűen a kinézetemmel nem bírok megbirkózni egyenlőre.Mások szerint egy helyes srác vagyok egy jó testel és egy elképesztő személyiséggel és ezt nem szeretnem hogy nagyképűen hangozzon mert sajnos én nem tudom miért nem tartom így.Amikor készül rólam egy jó kép,vagy felveszek egy olyan ruhát ami jól áll akkor nem láttom ezt és nem érzem ezt csak is utólag,testképzavarom is lehet mert én azt sem láttom hogy a testem jó lenne amikor belenézek a tükörbe de van hogy vissza nézek egy képet és akkor már láttom azt hogy valóban jól nézek ki. Ha valaki kiváncsi szívesen küldök képet és mond meg te szerinted igaz lehet.De egyszerűen nem tudom azt,hogy hogyan kellene elkezdenem ennek a kiépítését és hogy lássam azt amit mások láthatnak.Esetleg valakinek valami tanácsa erre ha ti is járhatok ilyen cipőben?Már több vagyok mint aki voltam,de szeretném ha a magamról alkotott képem is fejlődne és ez az ahol megrekettem.

aug. 19. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

21 éves srác vagy, aki dolgozik, albérletben él önállóan, sportol, jó szakmája van és van önreflexiója.


Más 40 éves korában sem tart még itt, mert az anyjával él.


Miről beszélsz?


Nem kell magad szépnek látnod, nyugodtan legyél kritikus a külsőddel szemben (mindenki az, bármilyen hihetetlen is), még csak nem is kell hogy tetssz magadnak, elég ha másnak tetszel. Ezen felül pedig vedd észre azt, amit itt most leírtam. 21 évesen ott jársz, ahol más dupla ennyi életkorral se.

aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt már megkaptam,de hogyan lehet ez ekkora dolog?Ez a normális nem?Amit csinálok arra mindenki képes,nem értem még el olyan nagy dolgokat az életben én ezt nem érzem nagy dolognak azthiszem.De ez egy nagy bajom hogy túlságosan is kritikus vagyok magammal tökéletességre vágyom és azthiszem ez részben a megfelelési kényszerem.Csak szeretném én is úgy láttni magam ahogy mások és hogy legyen egy kicsit több önbizalmam ami már megadja a komfortot
aug. 19. 17:58
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress valamit, amit szeretsz, és csináld azt, legyél jó benne.
aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként ezt már megkaptam,de hogyan lehet ez ekkora dolog?Ez a normális nem?Amit csinálok arra mindenki képes,nem értem még el olyan nagy dolgokat az életben én ezt nem érzem nagy dolognak azthiszem."


Nézz körbe a világba, rohadtul nem általános...


Én 19 éves korom óta élek Ausztriában (most vagyok 33), mindent egyedül értem el, albérlet, saját autó, jó munkahely, jó fizetés. Sokáig én is azt gondoltam, hogy ez teljesen ok és természetes, de ahogy idősödtem észre vettem, hogy lehet ennek kellene természetesnek lennie, de mégsem az. Sőt, a mai világban az önállóság lassan privilégium lesz.


Ne becsüld alá magad.

aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4/4 Én is egyedül értem el eddig mindent.Mar 14 éves korom óta dolgoztam suli mellett és magamnak adtam meg mindent.Nem volt aki megmondja mi a jó és mi a rossz így mindenre magam jöttem rá szinte az életben. Meggszabad kérdeznem milyen kint az élet?Te hogyan kezdted?Sokat gondolok arra hogy nem akarok itthon élni.A legnagyobb álmom hogy olyan helyen éljek ahol hegyek vannak és nyilván ehhez pénz kell.De ha ki tudnék valahova jutni dolgozni akár el is kezdhetném így
aug. 19. 18:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól nyomod bro, hidd el magad, ha más nem csekkolj be egy pszichológushoz és csak beszélgessetek, nem ördögtől való dolog az.
aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogj egy papírt és tollat, vagy nyiss egy szövegszerkesztő dokumentumot és írd össze a eszerinted és mások szerint előnyösnek vélt tulajdonságaidat, készségeidet STB. Ezt rendszeresen tedd meg. Kezdésnek ezt javasolnám.
aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már vagy 10 évet elpazaroltam az életemből. 😅 Ahhoz képest te még jó vagy.
aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,ezt a tulajdonság össze írást kipróbálom
aug. 19. 20:37
 10/18 A kérdező kommentje:
8/9 hogyha esetleg tudok valamiben segíteni nyugodtan írj egy üzenetet nekem is van egy kis élettapasztalatom és nagyon szívesen segítek az a vicces hogy akármennyire próbálok magamon segíteni valahogy másoknak mindig jobban megy…De viszont nagyon szeretek segíteni valahogy boldoggá tesz és add egy kis megnyugvást akármennyire is önzőn hangozhat mert így tudom hogy nem csak én küzdök
aug. 19. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!