Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderline jegyeknek milyen...

A borderline jegyeknek milyen biológiai hátterük van? Ezekkel születtem is?

Figyelt kérdés
Borderline diagnózist kaptam. A szüleim elhanyagoltak érzelmileg, nem törődtek velem, de engem nem erőszakolt meg az apám, nem vertek, stb., pedig ez utóbbiak nagyon sok bpd-nél fennállt. És nyilván, az utóbbi traumáknál érthető, hogy vki bekattant lesz. Velem csak éveken át történő elhanyagolás történt, de nem gondolnám, hogy ilyen szinten kattant kéne legyek emiatt. Ezt arra értem leginkább, hogy beteges módon rá tudok függeni egy-egy férfire (fiatal lány vagyok). Engem ez érdekelne, hogy lehet ennek esetleg más, biológiai magyarázata, és nem pszichés/mentális? Mármint, hogy én azért vagyok függő típus, könnyen ingerelhető, stresszes, ambivalens, impulzív, bizonytalan, önsértő, mert egyszerűen ilyen az idegrendszerem? És valójában "csak" emiatt produkálok borderline tüneteket?

aug. 18. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szervileg meghatározott, akkor lenne rá gyógyszeres vagy műtéti kezelés. Ne kicsinyeld le a saját élethelyzetedet, attól még, hogy másoké még cifrább, mondjuk megerőszakolás, a tied is lehet elég nehéz. Az elhanyagolás is bántalmazás. Meg most divat a transzgenerációs hatásokkal is számolni, ki tudja, mi történt a felmenőiddel.

(Nem akarsz véletlenül online videós beszélgetni? Nekem kéne alany a mentálhigiénés tanulmányaimhoz.)

aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
100%
Ez személyiségzavar, azaz személyiségfejlődési zavar. Azok pedig a lényeget tekintve nem az erőszakos traumáktól alakulnak ki, hanem az olyan traumáktól, hogy valami *nem* történt meg, tehát bizonyos pozitív élményeket nem kaptál meg, amik érzelmi alapszükségleteid lettek volna, amik külső hatásként nélkülözhetetlenek voltak az egészséges személyisgéfejlődéshez. A borderline-os tulajdonságok teljesen egészségesek... úgy 2 éves korig? Ott van splitting "jó és rossz anyára", totális érzelmi függőség, vagy kétségbeesés, ha 15 percre lemegy a boltba, abszolút ingerelhetőség, stb.
aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy akár ok, akár okozat lehet az amigdalától kezdve sok más funkció működése, amik befolyásoló tényezők lehetnek...


Ezek attól még ugyan úgy csak valószínűségekben mennek, ahogy az is, hogy ugyan akár szinte teljesen ugyan olyan körülmények hatására kiből mi hogy válik.


És amúgy amiket leírtál előzményeket, az úgy "fura" módon a borderline-osok messze túlnyomó többségénél úgy van/volt, mint nálad, mégha akadnak kivételek is, vagy ellenpéldák is, mint mindenben.

aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A traumáktól bizony más módon fejlődik az idegrendszer egy kisgyermeknél. Lényegében sérül, és úgy alakul ki.. tehát egészséges aggyal születünk, aztán bántalmazások és a hanyagolás miatt így fejlődik tovább
aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!